Стартує осіння кампанія пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин від сказу

19 Вересня 2023, 15:59

✅З метою збереження стабільної та контрольованої епізоотичної ситуації зі сказу на території Житомирської області з 12 вересня цього року планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
✳️Як свідчить досвід країн Європейського Союзу, – лише пероральна імунізація гарантує створення стійкого імунного фону у диких м’ясоїдних тварин. Доказово доведено, що найбільш ефективною моделлю кампаній з пероральної вакцинації є щорічний дворазовий захід навесні та восени упродовж 5-7 років поспіль. Впевнений, що систематичність проведення цих протиепізоотичних заходів дозволить суттєво знизити захворюваність тварин на сказ, а в подальшому взагалі звільнити територію Житомирщини від сказу природно-вогнищевого типу.
Враховуючи запроваджений в країні воєнний стан, осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, як і весняна, буде проводитись шляхом наземного розподілу принад, які містять високоімунну, безпечну вакцину.
✔️Під обробку підлягає 11408 км² території Житомирської області, на якій буде використано 285207 доз вакцини (орієнтовно на 1 км² 25 доз). До проведення пероральної вакцинації залучатимуться працівники територіальних структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області у тісній взаємодії з представниками Столичного лісового офісу ДП «Ліси України» та користувачами мисливських угідь.
????Загалом кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу проводитиметься на протязі 10-12 днів під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області з подальшим здійсненням моніторингу та контролю за її ефективністю.
Чат-бот Гаряча лінія