У громаді стартував медико-соціальний проєкт «З надією при надії»

8 Липня 2022, 11:10

У Новоград-Волинській міській територіальній громаді розпочато медико-соціальний проєкт «З надією при надії». Участь у проєкті беруть вагітні жінки, які перебувають на обліку в КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО».

07 липня 2022 року у музеї Родини Косачів відбулось музейне спілкування, яке мало назву «Життя на благо. Родинні цінності Косачів-Драгоманових». Символічно, що старт проєкту відбувся напередодні українського Дня родини. Даний проєкт дає можливість отримати необхідну соціально-психологічну підтримку та допомогу жінкам під час вагітності в умовах воєнного стану.

Під час проєкту майбутні матусі отримують цінні та практичні знання. Зокрема, заплановані зустрічі з практичним психологом, ознайомчий візит до пологового відділення, бесіда з лікарем-неонатологом, практичні поради щодо підготовки до пологів, зустріч зі священнослужителем, майстер-клас з декоративного розпису, а також перегляд тематичного фільму.

До спілкування із майбутніми мамами долучилась заступниця міського голови Наталія Борис, яка наголосила, що під час вагітності важливо постаратись відмежувати себе від переживань, а також перебувати в душевній рівновазі, адже коли жінка знаходиться в гармонії з собою, то вагітність протікає легше.

Під час зустрічі директор музею родини Косачів Людмила Гамма розповіла про духовні особливості родини Косачів-Драгоманових, адже ця сім’я зробила великий внесок в українську історію. Діти в сім’ї виховувались на українських національних традиціях. Зокрема, у цій темі наголошено, що дуже важливо прищеплювати дітям любов до рідного слова, рідного краю, української культури та традицій. Також Людмила Гамма подарувала вагітним тематичний збірник про родину Косачів-Драгоманових.

Нагадаємо, що в комунальному некомерційному підприємстві «Новоград-Волинське міськрайТМО» на обліку у лікарів акушер-гінекологів з приводу вагітності зареєстровано близько 400 жінок. Запрошуємо вагітних взяти участь у заходах проєкту (план заходів додано). За додатковою інформацією звертатися за телефоном 3- 50-79 щодня, крім вихідних, з 8 год.30 хв. до 16 год. 30 хв.

Організатори проєкту: відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради, міський центр соціальних служб та управління культури і туризму міської ради.

 

Чат-бот Гаряча лінія