У Лесиній оселі відбувся вечір пам’яті Віри Римської

4 Березня 2024, 9:31

Колектив Літературно-меморіального музею Лесі Українки спільно з Управлінням культури і туризму Звягельської міської ради організували вечір пам’яті Берегині Лесиної оселі Віри Омелянівни Римської. Захід відбувся 28 лютого.

Майже шістдесят років свого життя Віра Римська присвятила Музею Лесі Українки. Віра Омелянівна – талановита дослідниця, публіцистка, член редакційних колегій наукових видань, авторка і упорядниця музейних видань. За її вагомий внесок у становлення і розвиток музею їй присвоїли звання «Заслужений працівник культури України», кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ст., «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського», лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. Лесі Українки.

Під час заходу своїми спогадами про Віру Римську ділилися представники міської влади, працівники закладів культури і освіти, науковці, краєзнавці. Звучали улюблені музичні композиції Віри Омелянівни у виконанні народного камерного ансамблю «Класік» і зразкового фольклорного ансамблю «Мальва». Упродовж вечора на екрані демонструвалися рідкісні фотознімки з сімейного архіву Римських-Кирилюків.

До роковини пам’яті В.О.Римської у музеї облаштовано експозиційний куточок, на якому представлено матеріали про життя і діяльність Віри Омелянівни та її особисті речі. Дякуємо усім, хто долучився до вшанування пам’яті Берегині Лесиної оселі. Особлива подяка – Руслану Миколайовичу Кирилюку за надані матеріали.
Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у Звягелі

Чат-бот Гаряча лінія