У Новоград-Волинській міській ТГ пройшли заходи до Дня захисника та захисниці України

13 Жовтня 2021, 21:39

14 жовтня в Україні відзначають День захисників та захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці, Українського козацтва і День створення Української повстанської армії. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президентом України було підписано Указ, яким встановлено 14 жовтня державним святом – Днем захисників та захисниць України.

Напередодні цих величних свят керівництво Новоград-Волинської міської територіальної громади, району, ветерани та учасники бойових дій АТО/ООС, військовослужбовці, депутати, представники виконавчих органів міської ради та громадських організацій, учнівська та студентська молодь, громадськість здійснили покладання квітів до Арки пам’яті Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО.

14 жовтня також є Днем створення Української повстанської армії. З нагоди свята, усі присутні ходою пройшли від Арки пам’яті Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО до інформаційної дошки Роману Шухевичу, де відбулось її урочисте відкриття та освячення. Дошку розмістили на будівлі на вул. Шевченка, 4 у місті Новограді-Волинському. Ініціатором відкриття є Новоград-Волинський міськрайонний осередок Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. Романа Шухевича.

Лідер крайового осередку Організації українських націоналістів, генерал Української повстанської армії Роман Шухевич є дуже відомою особою – легендарною постаттю національно-визвольних змагань ХХ ст.

Почесне право відкрити інформаційну дошку Герою надали ініціатору – голові Новоград-Волинського міськрайонного осередку Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. Романа Шухевича Віктору Бусленку та директору міського Молодіжного центру Володимиру Ліберді.

«Відкриття цієї інформаційної дошки є символічним напередодні таких визначних свят, оскільки Роман Шухевич був борцем за волю та незалежність нашої батьківщини. Сьогодні більшість знає Романа Шухевича як головнокомандувача УПА. Без сумніву, це була його найбільша заслуга. Проте він також був багатогранною й цікавою особистістю, реалізувався у всіх сферах життя. Він боровся за ідею, і за цю ідею віддав своє життя. Я щиро вітаю жителів нашої громади зі святами та дякую за ті національні ідеї, які сьогодні засіваються на полі української ниви. Ми повинні бути патріотами своєї держави, як Роман Осипович Шухевич!», – у своїй промові зазначив міський голова Микола Боровець.

Герой України (посмертно) Роман Шухевич увійшов в українську історію не лише як той, хто боровся з ворогом, а як той, хто всім серцем любив Україну та кожного українця. «Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах» – цей вибір у боротьбі із системою зробив Роман Шухевич 5 березня 1950 року.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих борців за свободу та незалежність України.

Насамкінець, традиційно з нагоди Дня захисника та захисниці України та Дня створення Української повстанської армії Віктор Бусленко вручив членам громадської організації почесні відзнаки.

 

Чат-бот Гаряча лінія