У Новоград-Волинській МТГ вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 Грудня 2021, 15:46

Щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

35 років тому силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, було побудовано об’єкт «Укриття», який дозволив пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю. Усього з травня 1986 року по грудень 1990 року понад 3 тисяч осіб було направлено з міста Новограда-Волинського ліквідовувати наслідки аварії.

До пам’ятного знаку жертвам Чорнобиля поклали квіти секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступники міського голови Ірина Гудзь та Наталія Борис, керуючий справами виконавчого комітету Олександр Доля, представники громадської організації Спілка «Чорнобиль» та громадськість. Вшанували загиблих ліквідаторів та схилити голови перед подвигом учасників ліквідації наслідків атомної катастрофи.

Секретар міської ради Оксана Гвозденко та заступник міського голови Ірина Гудзь побажали усім причетним до ліквідації наслідків атомної катастрофи міцного здоров’я, мирного неба, сімейного затишку, щастя, добра і злагоди та вручили відзнаки. Почесними грамотами міської ради нагороджено ліквідаторів Олега Ігнатюка, Бориса Кострицю та Олександра Костюка.

Символічним стало те, що у 35-у річницю аварії на ЧАЕС, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії, за сприяння керівництва громади, депутатського корпусу, місцевих підприємців та командира військової частини А3814 було видано книгу «Воїни добра».

Довідково:

На обліку в управлінні соціального захисту населення міської ради перебуває 1013 громадян, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС( з них 117 чоловік які мають, групу інвалідності пов’язану з аварією на ЧАЕС).

Згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2021 рік передбачено коштів сумі 2 260,8 тис. грн., які отримують 405 громадян.

Розписом обласного бюджету за бюджетною програмою «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачені кошти в сумі 41,9 тис. грн.: на забезпечення ліками 37,9 тис.грн. та зубопротезування 4,0 тис. грн., також вперше за рахунок бюджету міської територіальної громади передбачені кошти 110 тис.грн. та профінансовано 99,0 тис. грн. на забезпечення ліками та 11,0 тис.грн. зубопротезуванням.

Для отримання санаторно-курортної путівки в 2022 році звернулося 76 осіб віднесених до категорії 1 та 6 дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, 10 громадян для отримання компенсації замість путівки. В 2021 році оздоровлено 69 громадян на суму 614,4 тис.грн.

 

Чат-бот Гаряча лінія