У Новограді-Волинському обговорили питання формування госпітальних округів

1 Липня 2016, 21:39

30 червня 2016 року у конференц-залі Будинку рад, під головуванням міського голови В.Л. Весельського, відбулась нарада з питань формування госпітального округу з центром в м. Новоград-Волинський відповідно до проекту постанови Кабінету Міністрів України. Участь в обговоренні взяли заступник міського голови Л.В. Шутова, начальник відділу з питань охорони здоров’я міської ради Любомир Дутчак, начальник фінансового управління міської ради І.К. Ящук, головний лікар Новоград-Волинського міськрай ТМО В.М. Борис, головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського» І.В. Вошко, головний лікар Новоград-Волинського міськрайонного стоматологічного об’єднання Г.В. Красічкова, завідуюча Новоград-Волинської філії обласного центру крові Житомирської області Л.В. Становська та лікар обласного спеціалізованого будинку дитини Житомирської обласної ради Ю.А, Пащенко.

На початку засідання очільник міста зазначив, що 24 червня в області на засіданні робочої групи обговорювалися зміни до Перспективного плану формування територіальних громад. Зокрема, було зазначено, що 13 районів області подали пропозиції щодо утворення на їх територіях 22 об’єднаних територіальних громад та внесення відповідних змін до Перспективного плану.

Крім того, як наголосив Віктор Весельський, у області планується створити 4 медичні округи, на території яких будуть розміщені 1 тис. 256 закладів охорони здоров’я, зокрема: 77 лікарень, 338 амбулаторій та 841 ФАП.

Формування госпітальних округів

 

Кількість громад у районі (од.)

Кількість населених пунктів (од.)

Площа району

(км. кв.)

Чисельність постійного населення

(тис. осіб.)

Житомир

17

494

7634

551,3

Бердичів

12

300

5241

273,2

Коростень

16

516

10509

280,4

Новоград-Волинський

13

364

6181

209,5

 

Лікарняні заклади на території госпітальних округів

 

Всього (од.)

Лікарні (од.)

Амбулаторно-поліклінічні заклади (од.)

ФАПи

Житомир

390

27

132

231

Бердичів

286

16

74

196

Коростень

332

22

75

235

Новоград-Волинський

(в т. ч. Баранівський,

Ємільчинський,

Новоград-Волинський)

 

 

248

 

 

12

 

 

57

 

 

179

 

У тому числі:

1.    лікарня інтенсивного лікування першого рівня у м. Новограді-Волинському;

2.    лікарня планового лікування у м. Баранівка та смт. Ємільчино;

3.    лікарня відновного лікування у селищі Городниця;

4.    хоспіс у м. Новограді-Волинському.

Відповідно до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Питання формування госпітальних округів», госпітальні округи почнуть функціонування з 1 січня 2017 року.

У ході обговорення було наголошено, що реформа галузі освіти вже давно на часі, але лишається ще багато питань, які потребують додаткового вивчення. Тому, вже сьогодні, враховуючи попередні напрацювання, потрібно спільними зусиллями виробити відповідну модель розвитку медицини у госпітальному окрузі, який планується створити. Основну увагу було акцентовано на тому, що госпітальні округи мають бути створені, в першу чергу, на користь людей та забезпечувати доступність надання медичних послуг.

У підсумку було вирішено найближчим часом провести розширену нараду з даного питання за участі керівництва Бараніського, Ємільчинського та Новоград-Волинського районів. Крім того, заплановано поїздку до в.о.  Міністра охорони здоров’я України В.В. Шафранського з питань створення госпітального округу та продовження будівництва хірургічного корпусу у місті.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія