У Новограді-Волинському обговорили питання протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІД

11 Березня 2016, 7:08

10 березня відбулось засідання міської ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу. Засідання проходило під головуванням заступника міського голови Лариси Шутової. В режимі діалогу учасники засідання обговорили низку питань, пов’язаних із соціально-небезпечними хворобами такими як туберкульоз та ВІЛ/СНІД, піднімали проблеми, що потребують вирішення виключно на державному рівні, так як стосуються фінансового та матеріального забезпечення.

Особливу увагу під час засідання було приділено обговоренню питання щодо проведення роз’яснювальної роботи серед населення, адже краще попередити захворювання, ніж боротися вже із наслідками. Піднімалося питання щодо вирішення стовідсоткового забезпечення дитячого населення туберкуліну на пробу Манту. Неодноразово наголошувалось на посиленні контролю за проходженням флюорографічного обстеження особами звільненими з місць позбавлення волі та амністованими.

Лікар-фтізіатр Ольга Акентьєва поінформувала про стан захворюваності, профілактики, лікування туберкульозу в місті у 2015 році, про хід виконання Міської цільової соціальної програми протидії   захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки. Проаналізувала  роботу відповідних служб територіально-медичного об’єднання щодо виявлення, лікування та профілактики в місті такого небезпечного інфекційного захворювання як туберкульоз. Наголосивши на тому, що зусилля медиків спрямовані на своєчасне виявлення, відповідне стаціонарне, амбулаторне та санаторне лікування хворих.

Любомир Дутчак начальник відділу охорони здоров’я міської ради зазначив, що з метою привернення уваги громадськості до небезпеки, яку несе туберкульоз з 11 березня по 10 квітня цього року у Новограді-Волинському проводитиметься місячник боротьби з туберкульозом, присвячений Всесвітньому дню боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Обговоривши, передбачені порядком денним інформації, члени міської ради внесли пропозиції до протокольного рішення, спрямованого на оптимальну організацію діяльності і виконання поставлених завдань у встановлені терміни.

Підсумовуючи зібрання, заступник міського голови Лариса Шутова підкреслила, що основним завданням для влади та медичних працівників є систематична профілактична робота з населенням щодо запобігання поширення таких небезпечних інфекційних хвороб як туберкульоз та ВІЛ/СНІД.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія