У Новограді-Волинському пройшли урочистості з нагоди 202-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

9 Березня 2016, 7:00

9 березня минає 202-а річниця від дня народження національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. У Новограді-Волинському відбувся мітинг та покладання квітів з цієї нагоди.

Шанувальники творчості українського Кобзаря, представники міської влади, політичних партій та громадських організацій, громадськість міста зібралися біля пам’ятника поету, аби віддати шану його великому труду на честь рідної землі.

Міський  голова  Віктор Весельський у своєму вітальному слові зазначив: „Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через роки і віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги. І не даремно в кожній українській оселі є шевченківський «Кобзар», який вчили та вчать на пам’ять, по якому вчаться читати.

Сповнені любов’ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним і достойним з натхненням звучать слова Тараса і сьогодні, коли Україна будує власний дім — незалежну, демократичну, суверенну державу.

Переконаний, що вони є і будуть важливим орієнтиром та дороговказом на подальшому шляху державотворення і демократизації суспільства.

Не має сумніву, що, як і мріяв наш великий пророк, “оживе добра слава, слава України”. Задля цього шануймося, дослухаймося до його мудрих настанов: “Обніміться ж, брати мої. Молю вас, благаю”. Будуймо всією громадою свій дім – у злагоді, мирі та любові, щоб діти наші і внуки отримали у спадок державу, яку заповідав нам Великий Кобзар. Нехай святе Шевченкове ім’я об’єднає нас усіх незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного народу.“

Координатор творчої інтелігенції міста, місцева поетеса Валентина Ксендзук, учасниця народного театру міського Палацу культури імені Л.Українки Ірина Красева, заступник директора з виховної роботи ЗОШ №5 Ольга Захарова декламували вірші Т.Г.Шевченка. Відому пісню на вірш Т.Шевченка „Думи, мої думи“ виконав заслужений працівник культури України Михайло Артемюк.

Насамкінець ведуча заходу Світлана Смолковська звернулася до присутніх із закликом: „Нехай гордий український дух великого Кобзаря перебуває завжди з нами. Нехай вогонь його слова запалює в наших душах Віру, Надію, Любов до рідної землі і свого народу. Хай же сьогодні і в прийдешні роки розбудови нашої держави, його словесний вогонь обпікає наші душі, хай воскресає повсякчасно він – пророк народу нашого, у наших благородних помислах“

Також під час мітингу представники політичних партій та громадських організацій міста провели акцію на підтримку української льотчиці й народної обраниці Надії Савченко, яку незаконно судять у Росії.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія