У Новограді-Волинському відбудуться заходи до Дня вишиванки та з нагоди 90-річчя від Дня народження Бориса Георгійовича Шарварка

13 Травня 2019, 12:54

13 травня 2019 року під головуванням заступника міського голови Оксани Гвозденко відбулась робоча нарада щодо організації та проведення у місті Новограді-Волинському Дня вишиванки, а також заходів з нагоди 90-річчя від Дня народження народного артиста України, почесного громадянина міста Новограда-Волинського Бориса Георгійовича Шарварка.

Відтак, 16 травня о 16:00 год. на території Фортеці пройде свято вишиванки «Українські вишиванки наче райдуги світанки». У програмі свята виступи місцевих ансамблів та сольних виконавців, вихованців закладів освіти міста та Школи мистецтв, а також дефіле учасниць театру мод «Звягельчанка» Новоград-Волинського вищого професійного училища.

17 травня о 14:00 год. біля пам’ятного знаку на бульварі Шарварка відбудеться мітинг-реквієм з нагоди 90-річчя від дня народження народного артиста України, почесного громадянина міста Новограда-Волинського Бориса Георгійовича Шарварка.

Український режисер фестивалів, концертних програм, театралізованих вистав народився 17 травня 1929 року у місті Новограді-Волинському. Працював директором Новоград-Волинського Будинку культури, директором і художнім керівником Житомирського музично-драматичного театру, очолював Київський театр оперети, був заступником директора Київського театру імені Івана Франка.

За п’ятдесят років творчої діяльності Борис Георгійович поставив майже тисячу концертів. З легкої руки Бориса Шарварка вперше замайорів жовто-блакитний прапор на сцені оперного театру і прозвучав гімн «Ще не вмерла Україна» в обробці Євгена Станковича. Помер народний артист України 31 травня 2002 року. Похований на Байковому кладовищі.

30 липня 2011 року за рішенням міської влади частину вулиці Чернишевського було перейменовано на бульвар Бориса Шарварка та відкрито пам’ятний знак.

Також під час наради було підкреслено, що після мітингу-реквієму учасників заходу буде запрошено на організовану міською владою концертну програму за участю Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок» імені Івана Сльоти та Житомирського академічного ансамблю танцю «Сонечко», яка відбудеться о 15:00 год. у міському Палаці культури ім. Лесі Українки.

 

Чат-бот Гаряча лінія