У Новограді-Волинському відбулись обласні фінальні змагання «Олімпійське лелеченя»

20 Травня 2016, 0:13

18 травня 2016 року на базі Новоград-Волинського колегіуму відбулося урочисте відкриття обласних фінальних змагань серед школярів «Олімпійське лелеченя». Основна мета змагань, які проходять на Житомирщині вже  вп’яте – поширення ідей олімпізму, пропаганда здорового способу життя серед молоді, організація активного дозвілля, заохочення до занять спортом.

За народним звичаєм, на Батьківщині знаної у всьому світі поетеси Лесі Українки, дорогих гостей зустрічали хлібом-сіллю – Новоград-Волинським запашним короваєм, символом миру, добра, злагоди і благополуччя. На порозі колегіуму учасників заходу урочистим маршем закликав духовий муніципальний оркестр міського Палацу культури імені Лесі Українки.

Участь у змаганнях взяли 11 команд: міста – Бердичів, Житомир, Коростень, Новоград-Волинський, райони – Андрушівській, Баранівський, Володарсько-Волинський, Житомирський, Ємільчинський, Новоград-Волинський та смт. Черняхів.

Також на спортивне свято завітали: секретар Новоград-Волинської міської ради Олена Пономаренко, заступник міського голови Оксана Гвозденко, голова відділення Національного олімпійського комітету України в Житомирській області Олександр Оніщук, начальник Житомирського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Володимир Зорнік, його заступники Леонід Самунь та Олексій Рачковський, який виступив головним суддею змагань, начальник управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації Світлана Гресь, начальник управління сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради Володимир Гамма, начальник управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради Ольга Ільяхова, заступник начальника цього управління Тетяна Ващук та інші.

У вітальному слові секретар міської ради Олена Пономаренко зазначила: «Наше місто має за честь вперше проводити обласний етап Веукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів «Олімпійське лелеченя». У 1896 році в Греції вперше відбулися сучасні Олімпійські ігри. Минуло 120 років і Олімпійські ігри стали найпопулярнішими спортивними заходами в усьому світі. «Олімпійське лелеченя» – це спортивне свято, яке дає ще один поштовх до патріотичного єднання земляків, розвитку фізичної культури та гуртування молоді довкола занять спортом. Сподіваюся, що приємні спогади про спільно проведені спортивні змагання надовго залишаться у ваших серцях. Бажаю усім учасникам міцного здоров’я, великих здобутків, наполегливості, наснаги, нових перемог та приємних вражень від перебування у місті Новоград-Волинський!»

Під час урочистостей капітанам команд було надано право урочисто підняти державний прапор України та Олімпійський прапор, що відбулося під звуки гімну України та гімну Олімпійських ігор у виконанні хору вчителів Школи мистецтв міста. Під супровід ансамблю мажореток «Мерівська гвардія» було проведено символічну церемонію внесення Олімпійського вогню. Як наголосила ведуча заходу Світлана Смолковська: «Нехай цей вогонь запалює у наших серцях прагнення до перемоги та надію на світле майбутнє».

Згадали присутні і героїв сьогодення – учасників АТО. Пам’ять загиблих захисників вшанували хвилиною мовчання. Від імені учасників заходу було покладено квіти до меморіальної дошки, встановленої на фасаді закладу, загиблому воїну, випускнику колегіуму Олександру Марчуку – нагородженому орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню посмертно.

За внесок у розвиток та пропаганду олімпійського року грамотою відділення Національного олімпійського комітету України в Житомирській області був нагороджений начальник управління сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Володимир Гамма, подяки отримали – начальник управління освіти і науки міської ради Ольга Ільяхова та директор колегіуму Камілія Седлецька.

Впродовж заходу у підтримку спортивного духу змагань для учасників музичні вітання подарували учасниця багатьох музичних конкурсів та фестивалів Юлія Краля, дитячий фольклорний ансамбль Палацу дітей та молоді «Мальви» (керівник – Галина Кучинська), патріотичний танець виконав дитячий хореографічний ансамбль «Пролісок» (керівник – Артур Дірко).

Затим розпочалися змагання, під час яких кожна з команд-учасниць мала проявити кмітливість у вікторині на олімпійську тематику, презентувати себе і продемонструвати колективний дух команди в комбінованій спортивній естафеті, тощо.

В результаті, перемогу здобула команда Володарсько-Волинського району, що дає їй право вже вдруге представляти Житомирщину на Всеукраїнських змаганнях, срібними призерами стали спортсмени м. Новоград-Волинського, до трійки найсильніших увійшла команда з м. Житомир. Призерів змагань було нагороджено дипломами, кубками, медалями та цінними подарунками.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія