У Новограді-Волинському відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

22 Січня 2016, 22:45

Сьогодні в Україні відзначається День Соборності – свято проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Ця особлива подія нагадує нам, що Україна – соборна, унітарна та неподільна, а ми, українці, єдині у своїх переконаннях та прагненнях збереження цілісності, незалежності та суверенності нашої Держави.

З нагоди державного свята у Новограді-Волинському відбулося урочисте покладання квітів до підніжжя пам’ятника Т.Г. Шевченку та мітинг. Участь у заході взяли міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Олена Пономаренко, перший заступник та заступники міського голови, керуючий справами виконавчого комітету міської ради, колективи відділів та управлінь міської ради, депутати, представники громадських та політичних організацій, громадські активісти, жителі Новограда-Волинського та гості міста.

„Україна для нас одна-єдина, тому сьогодні, як ніколи, ми маємо бути єдиними. Саме тоді ми зможемо подолати труднощі та зробимо Україну сильною державою із заможними, національно свідомими громадянами. Впевнений, що  лише спільними зусиллями ми здатні зробити наш Звягельський край ще прекраснішим, а  духовно та національно соборну Україну – економічно могутньою державою, у якій кожен громадянин почуватиме себе впевнено і захищено, а кожна родина буде заможною та щасливою. Зичу усім вам здоров’я і злагоди, сил та натхнення, успіхів та нових здобутків на благо нашої Батьківщини!“ – наголосив у своєму виступі міський голова Віктор Весельський.

Звертаючись до громади міста секретар міської ради Олена Пономаренко зазначила: „Відзначати День Соборності України на державному рівні як свято почали у 1999 році. Ця подія підтвердила бажання всіх українців, щоб наша Україна дійсно була єдиною. Сьогоднішній день засвідчує те, що ми продовжуємо цю боротьбу за єдність наших земель, за єдність нашої держави. Соборність – це цілісність наших земель. І якщо ми з вами збережемо цю цілісність, то разом з тим збережемо і незалежність України, а для наших дітей – надію жити в єдиній, процвітаючій Україні“.

Під час урочистого заходу пролунали побажання миру, добра, достатку та благополуччя від члена виконавчого комітету міської ради, учасника бойових дій в зоні АТО Олега Годуна, вихованки школи лідера Палацу дітей та молоді Марії Кальченко та учасниці народного театру міського Палацу культури імені Лесі Українки Ірини Красєвої. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх Героїв, які поклали свої життя за майбутнє нашої країни.

Як зауважила наприкінці заходу ведуча Світлана Смолковська: „Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишиться непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки“.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія