У Новограді-Волинському відбувся круглий стіл «Харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах міста. Стан. Проблеми. Шляхи вирішення проблем»

10 Травня 2017, 8:38

4 травня 2017 року у великій залі Будинку рад відбувся круглий стіл з метою прийняття рішення щодо урізноманітнення форм організації харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах міста. Начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук повідомила, що у місті функціонує 11 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчається 6 тисяч 429 дітей. Пільговим харчуванням у школах міста користується 60% учнів, на що у 2017 році з міського бюджету було додатково спрямовано 7 мільйонів 197 тисяч гривень.

Всього у загальноосвітніх закладах міста функціонує 9 їдалень та 2 роздаткових пункти. Для забезпечення додаткових послуг з харчування учнів у 8-ми шкільних їдальнях працюють буфети приватних підприємців. За ініціативи управління освіти і науки міської ради та відповідно до розпорядження міського голови від 03.02.2017 № 26 (о) було проведено перевірку організації харчування у закладах освіти міста. В рамках цієї перевірки Новоград-Волинським міжрайонним відділом Державної Установи «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» із 438 проб жодних відхилень та бактерій групи кишкової палички не виявлено.

Також було поінформовано про результати анкетування батьків учнів щодо організації харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах м. Новограда-Волинського. Як зазначила заступник начальника управління освіти і науки міської ради Аліна Табакова, з 6 тисяч 429 учнів, що навчаються в школах міста, було опитано 1 тисячу 53 батьків учнів. Анкетуванням було охоплено різні за статусом сім’ї, у яких виховуються діти різного шкільного віку, що дає підставу стверджувати про достатній рівень репрезентативності вибірки.

Опитування показало, що в більшості батьки готові платити за харчування своїх дітей (37% – згодилися платити 100-відсотково, 39% – з розрахунку 50 на 50, 24% – ні). Із сімейного бюджету батьки готові заплатити за гаряче (одноразове) харчування в межах 10 грн. В основному орієнтовна сума коштів, які щодня батьки дають своїм дітям на харчування у шкільній їдальні, складає 5-10 грн. Щодо того, чи задоволені батьки якістю харчування своїх дітей у їдальні (буфеті), 56% опитаних відповіли – так, 34% – не завжди задоволені та 10% – не задоволені. Основна причина невдоволення – недостатній асортимент страв та напоїв. Також було узагальнено пропозиції батьків учнів щодо покращення організації харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах. Найчастіше батьки учнів вказували на: високі ціни в буфеті; потребу у більшій кількості овочів та фруктів; несмачність рибних котлет; малий асортимент, так як діти не завжди їдять запропоновані страви.

Крім того, під час засідання круглого столу своїми враженнями від робочих візитів у загальноосвітні навчальні заклади міста Житомира та Шепетівки, де харчування дітей забезпечують приватні підприємці, поділилися секретар міської ради Олена Пономаренко, заступник міського голови Оксана Гвозденко та депутати міської ради. Основною перевагою такої форми харчування для дітей є те, що підприємець може запропонувати більш урізноманітнений асортимент страв, а також випічку власного виробництва.

Також було обговорено питання нормативно-правового забезпечення організації харчування приватними підприємцями, зокрема, загальні положення про закупівлі через ProZorro, особливості оренди харчоблоку, тощо.

Усі бажаючі мали можливість висловити свою думку щодо переваг та недоліків від переходу з централізованого харчування на харчування учнів приватними підприємцями. В результаті було прийнято рішення до серпня 2017 року вивчити пропозиції щодо можливості надання послуг з організації в загальноосвітніх навчальних закладах приватними підприємцями, що дасть можливість зекономити бюджетні кошти та збільшити асортимент готових страв.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія