У Новограді-Волинському відбувся мітинг пам’яті жертв голодомору
Щорічно в останню суботу листопада уся країна в скорботі згадує мільйони наших земляків, що стали жертвами голодоморів в Україні. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в нашій державі – незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощенний злочин. Ми не маємо права забувати тієї жахливої трагедії. Адже це чи не найжахливіша сторінка в історії нашого народу.
25 листопада 2016 року у Новограді-Волинському на меморіальному кладовищі відбувся мітинг з нагоди 83-х роковин пам’яті жертв Голодоморів в Україні за участю керівництва міста, представників органів місцевого самоврядування, організацій та установ, духовенства, учнівської молоді, громадськості та засобів масової інформації.
На знак пам’яті про загиблих в роки голоду представники влади поклали квіти до підніжжя пам’ятника жертвам Голодоморів. Зі словами скорботи до присутніх звернувся міський голова Віктор Весельський: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору і молимося за всіх стражденних, які були цвітом нашої української землі. В історичній пам’яті України назавжди залишаться жахливі картини Голодоморів. Не забуде історія і значну кількість дітей, жінок, людей старшого покоління, які полягли від голоду на рідній землі. Новоград-Волинський розділив долю усіх міст і сіл України. Скільки у нашому місті людей померло від голоду – важко визначити, але голод тут був.
Місцеві краєзнавці Іван Лукич Тригуб та Андрій Андрійович Поляков, працюючи в архівах, встановили, що за неповними даними у трьох тогочасних районах – Новоград-Волинському, Ярунському, Городницькому від голоду у 1932-1933 роках померло 17 336 чоловік або 12,5% населення, яке жило тут наприкінці 1932 року. А це – кожен восьмий житель нашого краю. За узагальненими даними згаданих істориків-краєзнавців голод замучив майже вдвічі більшу кількість місцевих людей, ніж вбила війна. Цей скорботний день має об’єднати навколо вшанування пам’яті про загиблих від голоду. Трагедія Голодомору є уроком для усіх нас. Ми зобов’язані усвідомити, що в державі на першому плані завжди має бути Людина».
Від імені молоді міста до учасників мітингу звернувся учень ЗОШ№7 Іван Саух, а режисер народного театру міського Палацу культури ім. Лесі Українки Валентин Ольшевський продекламував вірш «Моя Україно».
Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв голодоморів в Україні, поклали квіти до меморіалу та запалили свічки і скорботи пам’яті про втрачені людські життя. Затим відбулась панахида за померлими від голодної смерті.
Звертаємось до всіх новоград-волинців 26 листопада, в День пам’яті жертв Голодомору, о 17:00 годині долучитися до загальноміської акції „Запалимо свічку пам’яті“ на території фортеці за міським Палацом культури ім. Лесі Українки.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради