У Новограді-Волинському відбувся турнір з баскетболу

17 Лютого 2016, 4:23

13 лютого у Новоград-Волинській ЗОШ №7 відбувся перший турнір з баскетболу присвячений 27-й річниці виведення радянських військ з Афганістану та Дню вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав. В турнірі прийняли участь чотири команди. У першому півфіналі жереб звів господарів, новостворену команду БК «Звягель» з однією з сильніших команд на цьому турнірі БК «Попільня», яка часто виграє подібні турніри обласного масштабу. Майже більшу половину матчу команди йшли не відпускаючи один одного. В останній четверті господарям все-таки вдалося дотиснути команду з Попільні і перемогти з рахунком 63:55.

В другому півфіналі зустрілись також титулована команда БК «Ружин» та команда вихованців Новоград-Волинської ДЮСШ (2000-2001 р.н.), які погодились грати в турнірі серед дорослих у зв’язку з тим, що для проведення змагань не вистачало ще однієї команди. Не зважаючи на те, що гравці ДЮСШ були на голову менші і як мінімум на четвертину легші, вони змогли на рівних грати проти дорослої команди з Ружина, і за підсумком програли лише з різницею у дванадцять очок – 65:53.

Відпочивши 15 хвилин, учням ДЮСШ прийшлось знову виходити на майданчик і грати за третє місце з БК «Попільня». Незважаючи на втому, юні баскетболісти протягом трьох четвертей дали справжній бій своєму супернику і не змогли знайти сили лише в останній десятихвилинці, давши «Попільні» відірватись в рахунку на більше десяти очок – 71:59.

У підсумку учні Новоград-Волинської ДЮСШ хоч і зайняли останнє місце, але показали хорошу гру. Нагадаємо, що команда учнів Новоград-Волинської ДЮСШ (2000-2001 р.н.) минулого року стала срібним призером чемпіонату області з баскетболу серед юнаків, що проходив у Бердичеві. Тому можна з впевненістю сказати, що у Новограді-Волинському попри дефіцит тренерських кадрів, підростає команда з високим потенціалом. Виховує команду ДЮСШ тренер Суховецька Анна Іванівна, яка також вчила грати у баскетбол гравців старшої команди БК «Звягель», що зібрались всього за пару тижнів, щоб відстояти на турнірі честь Новограда-Волинського у першому своєму турнірі серед дорослих команд. У фінальному матчі турніру БК «Звягель» грав з БК «Ружин». Вже у першій чверті господарі зробили собі перевагу у 10 очок. В другій чверті трохи розслабились і втратили цю перевагу. На деякий момент навіть дали Ружину вийти вперед. Після великої перерви гравці «Звягеля» зуміли мобілізуватись і остаточно переламати хід поєдинку. У підсумку впевнена перемога баскетболістів Новограда-Волинського – 66:47. Після завершення турніру організатори розповіли, що цей баскетбольний турнір буде проводитись щорічно.

Ці змагання показали, що у Новограді-Волинському, попри фінансові і кадрові проблеми, баскетбол знаходиться на досить непоганому рівні. Тому за підтримки міської влади та спонсорів, цей рівень можна ще підняти на декілька щаблів, а також відновити популярність і масовість цього виду спорту серед жителів міста, яка була 15-20 років тому, коли проводився чемпіонат міста, в якому приймали участь десятки команд.

Григорій Кузьмич

 

Чат-бот Гаряча лінія