У Новограді-Волинському відкрили пам’ятник на братській могилі жертвам нацизму (після реконструкції)

23 Червня 2017, 22:22

Немає на українській землі родини, у літописі якої не залишила страшні сторінки Друга світова війна, відлуння якої болить нам і сьогодні.

23 червня 2017 року у місті Новограді-Волинському відбувся урочистий мітинг з нагоди відкриття пам’ятника на братській могилі жертвам нацизму (після реконструкції). Міська влада, ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій, визвольних змагань, молоде покоління зібралися біля найстарішої будівлі міста, де колись була розміщена в’язниця, на території якої після окупації ворогом міста з липня 1941 року і до кінця грудня 1943 року було закатовано і розстріляно близько 7 тисяч 200 мирних жителів.

Після спільного виконання гімну України у супроводі муніципального духового оркестру міського Палацу культури ім. Лесі Українки, право відкрити пам’ятник було надано міському голові В.Л. Весельському та полковнику у відставці, учаснику бойових дій К.М. Малову.

Звертаючись до присутніх очільник міста зазначив: «Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви й страждання, масовий терор, смерть і руйнацію. Наш народ сплатив страшну ціну за визволення від поневолення, проявивши нечуваний героїзм у запеклих боях, пройшов через гіркоту поразок до довгоочікуваної перемоги. І сьогодні, після реставрації, ми відкриваємо пам’ятник на братській могилі жертвам нацизму, який було встановлено у 1995 році, біля в‘язниці, яка використовувалася для утримання військовополонених і цивільного населення. На прилеглій до неї території проводилися масові розстріли, у тому числі людей похилого віку, жінок і дітей. Прізвища лише 163-ти з них відомі». А також закликав схилити голови перед світлою пам’яттю тих, хто поклав на вівтар перемоги своє життя, віддати шану борцям за волю України періоду Другої світової війни та славним нащадкам відважних попередніх поколінь: учасникам АТО, добровольцям, волонтерам та усім небайдужим краянам за їх прагнення зберегти цілісність і суверенітет нашої держави. «Ми пам’ятаємо про тих, кого сьогодні немає поруч з нами. І щиро віримо, що зовсім скоро у кожному куточку України: від півдня до півночі, від заходу до сходу запанують мир і спокій. Єдності всім нам, свободи, щастя, злагоди та добробуту кожній родині! Добра і щастя всім живим, вічний спокій полеглим!» – наголосив В.Л. Весельський.

Від імені міської організації ветеранів до слова було запрошено полковника у відставці, учасника бойових дій К.М. Малова. Затим духовенство освятило пам’ятник на братській могилі та помолилось за спокій душ жертв нацизму.

Після скорботної хвилини мовчання за мільйонами невинних жертв, яких забрала війна, представники міської влади та громадськість міста вшанувала пам’ять загиблих покладанням квітів.

Також зі словами глибокої шани до тих, кого немає з нами поруч, звернулися вихованці школи лідера Палацу дітей та молоді Марія Кальченко та Павло Буковський. А народний хор ветеранів праці «Осіннє золото» (керівник – заслужений працівник культури України Микола Куркач) виконав тематичні пісні «Степом, степом» та «Земля важка».

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія