У Новограді-Волинському відзначили 101 річницю Незалежності Польщі

11 Листопада 2019, 17:04

Спільне виконання патріотичних пісень, декламування віршів, флешмоби, відкриття виставки «Здобуття Незалежності», польська кухня та незабутні враження. Так, у неділю, 10 листопада на площі перед міським Палацом культури ім. Лесі Українки відзначили національне свято братнього польського народу – 101 річницю Незалежності Польщі.

Захід, організований ГО «Об’єднання громадян польського культурно-освітнього товариства ім. Юліана Люблінського» за підтримки Новоград-Волинської міської ради, відбувся у рамках проекту, котрий співфінансований польським Сенатом в рамках реалізації завдання дорученого в межах опіки над Полонією та Поляками за кордоном за посередництвом Фонду «Свобода та Демократія».

Під час урочистостей до вітального слова було запрошено почесного гостя – Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Дамяна Цярціньскі, який вітаючи присутніх зі святом вручив президенту об’єднання громадян польського культурно-освітнього товариства ім. Юліана Люблінського Вікторії Шевченко президентську відзнаку Анджея Дуди – за заслуги, у підтвердження її внеску та визнання роботи з підтримки польської культури у Новограді-Волинському.

Також до вітань долучилася в.о. міського голови Оксана Гвозденко, яка у своїй промові зазначила: «Аналізуючи тисячолітні українсько-польські відносини, важко не помітити, що Україна і Польща – це не лише сусідні країни, а два народи, яким сама історія вже декілька разів давала зрозуміти спільність їхньої долі. Ми високо цінуємо співпрацю з польськими громадами. Переконана у подальшому розвитку наших ділових відносин у культурній та інших сферах. Зичу польському народові – миру та благополуччя».

З нагоди свята Оксана Василівна вручила привітальний лист Генеральному Консулу Республіки Польща у Вінниці Дамяну Цярціньскі. За вагомий вклад у розвиток, підтримку, популяризацію польських національних інтересів, польської культури й національної пам’яті в Новограді-Волинському, начальник відділу культури і туризмі міської ради Лариса Заєць нагородила подякою міського голови Вікторію Шевченко – президента об’єднання громадян польського культурно-освітнього товариства ім. Юліана Люблінського.

Зауважимо, що урочистості вели українською та польською мовами. Кожен мав можливість скуштувати польських національних страв та заспівати польських пісень. На завершення урочистостей у небо злетіли біло-червоні кульки як символ незалежності та єдності польського народу.

Затим святкування продовжились у музеї родини Косачів концертом класичної музики.

Довідково:
Національне свято Польщі святкують щороку 11 листопада на честь проголошення незалежності держави в 1918 році.
Свято припадає на день завершення Першої світової війни.
11 листопада 1918 року першим головою відродженої Польщі став маршал Юзеф Пілсудський. Тоді ж було сформовано перший демократичний уряд Польщі. У вересні 1939 року Польська республіка зазнала поділу між нацистською Німеччиною та СРСР. Після закінчення Другої світової війни поляки офіційно не святкували День Незалежності до 1989 року, коли у Польщі відбулися перші демократичні вибори.
День незалежності у поляків – це загальнодержавний вихідний, який супроводжується підняттям прапорів, виступом президента країни та військовим парадом в центрі Варшави

 

Чат-бот Гаряча лінія