У Новограді-Волинському відзначили 74-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Десятки років відділяють нас від тих страшних, кривавих подій, які принесла на нашу землю Друга світова війна… Уже 74 роки пройшло з тієї незабутньої весни 1945 року, коли воїни-герої здобули перемогу над нацизмом!
Час летить невпинно… Відтоді виросли цілі покоління українців. Та скільки б часу не пройшло, ніхто ніколи не забуде тих, хто поклав на вівтар свободи та миру свої життя.
Аби вшанувати пам’ять полеглих героїв у Другій світовій війні, 9 травня 2019 року біля скверу Слави міста Новограда-Волинського зібралось ветерани, учасники бойових дій, учасники АТО та ООС, представники громадських організацій, депутати та члени виконавчого комітету міської ради, учнівська та студентська молодь, мешканці та гості міста.
Разом з керівництвом міста вони під марш військового та муніципального духового оркестрів урочистою ходою пройшли центральними вулицями до меморіального кладовища.
Це традиційний похід в пам’ять про події Другої світової війни, із зупинками біля пам’ятних знаків загиблих воїнів для покладання квітів.
В честь 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля меморіалу Скорботної матері відбувся урочистий мітинг.
До сивочолих ветеранів із словами вдячності, шани і збереження пам’яті звернулися в.о. міського голови Сергій Колотов, народний депутат України Володимир Литвин, голова міської організації ветеранів Василь Парфьонов та командир 181-го окремого батальйону матеріального забезпечення Віктор Синиця.
Всі вони подякували ветеранам за мужність та відвагу, закликали пам’ятати захисників Батьківщини, які пройшли вогняними шляхами жорстокої війни.
«За період окупації нацистськими загарбниками нашого міста, який тривав з 7 липня 1941 року до 3 січня 1944 року, загинуло близько 44 тисяч мирних громадян, військовополонених, а також 955 військовослужбовців. Наймасовішими місцями загибелі людей у нашому місті були: концтабір полонених, який був розташований на території шкіл № 2 і 5 та парку культури і відпочинку – закатовано 30 тисяч осіб; на території в’язниці та на прилеглій до неї території закатовано і позбавлено життя близько 7 тисяч 200 осіб; в парку Перемоги та по вулиці Герцена розстріляно 4 тисячі громадян єврейської національності. Більше 2 тисяч наших земляків – учасників бойових дій – померли від бойових ран у післявоєнні роки» – зазначив в.о. міського голови Сергій Колотов.
Присутні схилили голови, вшановуючи героїв, яким не судилося пережити Другу світову війну, і нинішніх борців за свободу та незалежність нашої держави.
Пам’ять загиблих у війні вшанували хвилиною мовчання та салютними залпами.