У Новограді-Волинському відзначили День створення військової частини А3814

4 Вересня 2017, 8:17

2 вересня 2017 року 12-й окремий полк оперативного забезпечення провів урочисте святкування та день відкритих дверей з нагоди відзначення 49-ї річниці від дня створення військової частини та отримання Бойового Прапора. Цього дня на урочистий захід, який відбувся на плацу в/ч А3814, завітало керівництво міської та районної влади, міської організації ветеранів, військові побратими, громадські активісти, родини військовослужбовців, небайдужі жителі міста.

Відкриваючи урочистості, командир військової частини А3814 Микола Борісов зазначив, що частина була сформована 1 вересня 1968 року як окремий інженерний дорожньо-містобудівельний батальйон. За час існування на долю особового складу випало немало важких та відповідальних завдань. З травня 2014 року військова частина виконує бойові завдання в районі проведення антитерористичної операції на сході України, у ході якої, на жаль, загинуло 7 захисників, ще 15 – поранено. За час виконання бойових завдань державними нагородами нагороджено: орденом Богдана Хмельницького – 2 військовослужбовців (посмертно), медаллю “Захиснику Вітчизни” – 14, орденом “За мужність” – 8.

Микола Миколайович висловив вдячність всьому особовому складу, який сумлінно виконує свої службові обов’язки як в зоні АТО, так і в пункті постійної дислокації. Особливі слова подяки було адресовано очільнику міста Віктору Весельському та депутатському корпусу Новоград-Волинської міської ради, які надають військовій частині постійну фінансову підтримку.

Від територіальної громади міста 12-й окремий полк оперативного забезпечення, з нагоди річниці створення та отримання Бойового Прапора, привітав міський голова: «Без перебільшення, це вагома подія не лише в історії вашого військового формування, але й у житті міста Новограда-Волинського. Ваша військова частина подолала досить нелегкий та героїчний шлях від моменту її створення. Про це свідчать бойові нагороди та вручення Президентом України Бойового Прапора, який є символом честі, доблесті, слави і зобов’язує кожного військовослужбовця віддано служити українському народові, мужньо, вміло і непохитно боронити українську державу. Впродовж майже пів століття вам прийшлося пройти нелегкі випробування, успішно та з гідністю виконуючи поставлені службово-бойові завдання. І ось, вже більше трьох років, з початку антитерористичної операції на Сході України, ризикуючи своїми життями, ви бороните мир та територіальну цілісність нашої держави на її східних рубежах. Ви гідно несете призначену вам почесну місію, стоїте на варті суверенітету України, життя, законних прав та свобод громадян. Адже для багатьох з вас військова служба стала не просто професією, а справою всього життя».

Висловлюючи подяку керівництву та особовому складу військової частини за вірність своєму конституційному обов’язку, військовій присязі та служінню українському народові, Віктор Леонідович зазначив: «Місто пишається своїми героями. Міська влада завжди надає підтримку військовослужбовцям. Відповідно до Указу Президента України та доручення голови обласної державної адміністрації за Новоград-Волинською міською радою закріплена військова частина А 3814. На виконання вищезазначеного Указу рішенням міської ради прийнято Програму шефської допомоги на 2016-2017 роки, відповідно до якої з міського бюджету на проведення капітального ремонту казарм у 2016 році було виділено 200 тисяч гривень. У 2017 році на забезпечення потреб військової частини з міського бюджету надано субвенцію у розмірі 280 тисяч гривень». Крім того, Віктор Леонідович зупинився на рішеннях міської ради, які прийняті з метою підтримки учасників АТО та їх сімей, а також побажав воїнам міцного здоров’я, надійного родинного тилу, витримки, незламної волі та високих досягнень у службі на благо держави.

Також з вітаннями до підшефної військової частини міста звернулась секретар міської ради Олена Пономаренко, яка наголосила на славних традиціях, що створювалися та примножувались не одним поколінням військовослужбовців. А також зауважила на окремих сторінках в історії полку, таких як участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, участь у виконанні Урядових завдань в миротворчій діяльності під егідою ООН та виконання службового обов’язку із захисту територіальної цілісності України в умовах сьогодення. Окремі слова пошани Олена Анатоліївна висловила ветеранам, чий життєвий і бойовий досвід слугує вихованню нинішнього покоління воїнів.

За сумлінну службу бійців нагородили відзнаками, Почесними грамотами міської ради та Подяками міського голови. Для освячення Бойового Прапора було запрошено благочинного Новоград-Волинського Преображенського округу, протоієрея Стефанія Маркевича.

Після урочистостей, учасники зібрання мали нагоду ознайомитись з експонатами кімнати бойової слави військової частини А3814, оглянути парк бойових машин, показові виступи з подолання смуги перешкод для мінно-розшукових собак та роботи групи розмінування по виявленню і знешкодженню вибухонебезпечних предметів, а також скуштувати смачної солдатської каші.

Відділ інформації та зв’язків 
з громадськістю міської ради 

 

Чат-бот Гаряча лінія