У Новограді-Волинському відзначили День вишиванки
Травень надзвичайно багатий на свята. Але є серед них чи не найдорожчі – День матері та Міжнародний день сім’ї. Поруч з ними крокує, ніби прикрашаючи і доповнюючи, а ще більше нерозривно з ними пов’язане, свято День української вишиванки, яке щороку в третій четвер травня відзначають в Україні.
Здавна в Україні ставлення до одягу було дбайливим і шанобливим. Матері вишиваючи одяг своїм дітям вкладали всю свою ніжність і молитву до Бога про збереження дорогих чад. Українська вишиванка служила як прикрасою так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити з яких країв родом власник вишиванки.
16 травня 2019 року, вшановуючи національні традиції та цінності українського народу у Новограді-Волинському в Палаці культури ім. Лесі Українки відзначили День вишиванки. З нагоди свята чимало мешканців міста були вбрані у національний одяг – вишиванки.
Під час урочистих заходів дарували присутнім свої музичні виступи аматорські колективи та окремі виконавці закладів культури та освіти міста, які співали пісні, присвячені споконвічній українській традиції вишивання та представили глядачам тематичні танці.
Не обійшлося і без традиційного дефіле вишиванок, виготовлених своїми руками, яке продемонстрували учасниці театру мод «Звягельчанка» Новоград-Волинського вищого професійного училища.
Крім того, наприкінці свята родинам, які прийшли у вишиванках було вручено подарунки.
Також, заклади загальної середньої освіти міста організували освітній проект «Вишиванка єднає українців», представивши виставку вишиванок, вишитих рушників, ікон, картин тощо.
Неймовірні відчуття переповнювали кожного, хто долучився до свята.
День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. Це свято має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культури, освіченості та духовної свідомості.
З кожним роком збільшується кількість людей, які і в повсякденному житті, і на державні свята вбираються в національні костюми, таким чином демонструючи любов до своєї Батьківщини та повагу до традицій українського народу.