У Новограді-Волинському вручено сертифікати головам ОСББ, які успішно завершили мікропроекти у співпраці з проектом ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

1 Червня 2016, 1:18

31 травня 2016 року в місті Новограді – Волинському відбувся круглий стіл зі сталого розвитку, досягнень ОСББ міста в 2015 році, в рамках реалізації ініціатив спільно з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІІ» за участі першого заступника міського голови Сергія Юрійовича Колотова, координатора обласного центру громад проекту Оксани Краплич, начальника відділу підтримки муніципальних ініціатив на інвестицій міської ради Ірини Леонідівни Гудзь.

Сергій Юрійович Колотов повідомив, що співпрацю з Проектом налагоджено у 2015 році. За цей час реалізовано проекти восьми  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та двох ГО  закладів освіти. Як результат вдалося здійснити ініціативи об’єднань громадян щодо реконструкції дахів, утеплення фасадів, заміни вікон та вхідних дверей у під’їздах, капітальні ремонти водозливних систем дахів, систем опалення в будинках.

Оксана Краплич наголосила, що проекти впроваджуються на умовах співфінансування за участі проекту ЄС/ПРООН, міської ради та громади міста. У 2015 році затверджено мікропроектних пропозицій на суму біля 2 млн грн. З них: ЄС/ПРООН – майже 1 млн грн., Новоград-Волинська міська рада – 1 млн грн., внески ОСББ  та ГО – біля 122 тис. грн.

У 2016 році Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІІ» надає перевагу новоствореними ОСББ. На сьогодні у місті Новограді-Волинському, спільно з проектом, планується реалізувати 12 мікропроектних пропозицій та два проекти з комплексної термомодернізації двох багатоквартирних житлових будинків на загальну суму близько 10 млн. грн. Також пані Оксана відзначила, що набуті знання щодо участі у проекті дадуть можливість для подальшого використання їх у майбутньому.

Сергій Володимирович Симончук зазначив, що спочатку люди з пересторогою ставилися до Проекту, та в ході реалізації всі активно долучилися, що дало гарний результат та вирішило певні технічні проблеми будинку.

Катерина Дмитрівна Лавренчук порівняла участь у Проекті з лотереєю та спонукала всі ОСББ міста до активної участі.

В ході круглого столу учасники обмінялися думками щодо стану впровадження мікропроектів в нашому місті, наголосили на важливості та небайдужості громади в вирішенні питань, що стосуються впровадження енергозберігаючих заходів задля покращення якості життя мешканців міста.

Багато слів вдячності надійшло на адресу Оксани Краплич, яка активно допомагає у впровадженні проектів на всіх стадіях реалізації. Крім того, учасники заходу висловили слова вдячності міському голові Віктору Весельському та депутатам міської ради за розуміння у важливості співпраці та виділенні співфінансування для реалізації важливих ініціатив громад.

Анатолій Володимирович Легенчук, депутат міської ради зазначив, що тривала співпраця з Проектом допомагає робити наше місто містом європейського зразка. Люди готові приймати участь не лише у фінансуванні проекту, а й здійснювати громадський аудит під час провадження проектів.

Під час заходу було відзначено сертифікатами голову ОСББ «Чайка» Симончука Сергія Володимировича та голову ОСББ «Роялті» Грабовську Ірину Миколаївну як таких, що успішно завершили мікропроекти у співпраці з проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Ірина Гудзь подякувала учасникам заходу за активність у вирішенні стратегічно важливих питань та наголосила на всебічній підтримці у реалізації з проектами, з якими місто буде співпрацювати у напрямку сталого розвитку.

 

Відділ підтримки муніципальних ініціатив

та інвестицій міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія