У Новограді-Волинському вшанували геніальну землячку, всесвітньо відому поетесу Лесю Українку

28 Лютого 2017, 5:17

25 лютого 2017 року українська та світова громадськість відзначає 146-річчя з дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладача та культурного діяча Лариси Петрівни Косач, відомої як Леся Українка. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури, а в українську вони принесли нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур. Писала вона у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала у фольклористиці (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному русі.

Цього дня на батьківщині всесвітньо відомої поетеси, у місті Новограді-Волинському, представники міської влади, творчої інтелігенції та молоді, поціновувачі таланту культової української письменниці, зібралися на площі Лесі Українки, аби вшанувати геніальну доньку українського народу.

Затим у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулось літературно-творче засідання «Плеяда паростків Лесиного слова. Презентація матеріалів конференції, присвяченої 146-ій річниці від дня народження Лесі Українки», де радо зустрічала шанувальників творчості видатної поетеси завідуюча музейним закладом Віра Римська.

На початку заходу до присутніх звернулася заступник міського голови Оксана Гвозденко: «За майже 800 років існування нашого міста – Новограда-Волинського, найвизначнішою подією стало народження тут славетної землячки Лариси Петрівни Косач. Сьогодні, від імені міського голови, депутатського корпусу міської ради та себе особисто я сердечно вітаю з 146-ю річницею від дня народження Лесі Українки усіх, кому дорогий образ геніальної поетеси, – письменників, поетів, науковців, лесезнавців, прогресивну творчу молодь, гостей зі столиці, Житомирщини, Рівненщини, Хмельниччини. Я щиро вдячна вам, що ви завітали до Лесиної оселі. Щиро вдячна Вірі Омелянівні за те, що вона об’єднує всіх шанувальників поезії і творів Лесі Українки».

Традиційно в цей день у стінах музею лунали поезія та пісні на слова Лесі Українки, власні творчі роботи місцевих письменників та поетів, лауреатів премії імені Лесі Українки обласного відділення Українського фонду культури (яких, до речі, у нашому місті вже 17).

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія