У Новограді-Волинському вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 Грудня 2015, 7:04

Минуло 29 років від дня великого і незгасаючого лиха – Чорнобильської катастрофи, яка одразу набула глобального характеру. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України і в серці її народу. Ця біда торкнулася сотень тисяч українців – ліквідаторів, дітей та дорослих. Завдяки мужності ліквідаторів, ми сьогодні можемо з жахом згадувати про ті події. Без самовідданого героїзму тих мужніх людей, наслідки могли б бути набагато гірші.

На даний час в місті проживає 1292 потерпілих громадян, з них: 1 категорії, інвалідність яких пов’язана внаслідок аварії на ЧАЕС – 112 чол. (з яких 50 ліквідаторів), 2 категорії – 330 чол. (з них 243 ліквідаторів), 3 категорії – 295 (з них 19 ліквідаторів), 4 категорії – 71 чол., категорії Г – 64 чол.,  вдови – 32 чол., дітей – 388, з них 10 – є інвалідами  внаслідок аварії на ЧАЕС.

14 грудня Новоград-Волинська міська та районна влада, представники міськрайонного громадського об’єднання спілки „Чорнобиль“ та громада міста зібралися біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобиля, щоб покладанням квітів вшанувати учасників ліквідації наслідків однієї з найбільших техногенних катастроф на планеті – аварії на Чорнобильській АЕС.  Після чого у великій залі Будинку рад відбулися урочисті збори членів міськрайонного громадського об’єднання спілки „Чорнобиль“. Міський голова Віктор Весельський зазначив: „ Ми віддаємо шану всім тим, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас й увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Низький вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії. Щиро зичу усім вам міцного здоров’я, уваги держави та шани вдячних поколінь. Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом. Хай пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.“  Також Віктор Леонідович вручив Подяки міського голови за мужність, самовідданість, високий професіоналізм, виявлені під час ліквідації наслідків аварії, активну участь у житті територіальної громади міста учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Лисюку М.В., Редчиці С.В., Коробчуку А.А., Скибі О.С., Борщику В.І., Ліберу М.С., Гонгалі А.І., Качеруку Ю.П., Чаюку М.А., Перхову М.С..

У своєму виступі голова міськрайонного громадського об’єднання спілки „Чорнобиль“  Ярослав Співак озвучив історичні факти катастрофи світового масштабу – аварії на Чорнобильській АЕС, що насамперед потрібно пам’ятати та передавати підростаючому поколінню.

Музичні вітання присутнім адресували вихованці Палацу дітей та молоді, загальноосвітніх шкіл та художні колективи нашого міста.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія