У Житомирі офіційно запрацював комунальний МРТ, від тепер пільгові категорії жителів Житомирської області зможуть пройти обстеження безкоштовно

21 Червня 2016, 3:40

В обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського 9 червня офіційно запрацював комунальний магнітно-резонансний томограф. Старт роботі МРТ дали голова обласної ради Анжеліка Лабунська та її заступник Наталія Рибак, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, головний лікар Богдан Леськів та працівники лікарні, представники ЗМІ.

Головний лікар обллікарні Богдан Леськів подякував керівникам області за гарний подарунок.

Богдан Леськів сказав, що наразі вже є всі необхідні технічні документи – як на приміщення, так і на сам апарат, і на МРТ можна проводити обстеження.

Голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська повідомила присутнім про те, що пільгові категорії населення зможуть пройти МРТ безкоштовно.

«Було багато проблем, але ми їх вирішили. Ми вчора з головою облдержадміністрації Сергієм Машковським підписали розпорядження про перелік пільгових категорій, щодо права пільгового користування МРТ. На безкоштовне забезпечення розхідними матеріалами для проведення МРТ мають право: важкі реанімаційні та ургентні хворі, військовослужбовці, працівники ЗСУ, Нацгвардії, інших силових структур області, що брали участь в АТО, члени сімей загиблих, ветерани Великої Вітчизняної війни, діти війни, діти-інваліди всіх груп, інваліди І-ІІ груп, діти з онкологічними захворюваннями, особи, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, пенсіонери, переселенці, малозабезпечені верстви населення. Ми будемо виділяти кошти з обласного бюджету, щоб всі ці категорії змогли безкоштовно користуватися магнітно-резонансним томографом», – сказала Анжеліка Лабунська.

Начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Олександр Торбас повідомив, скільки коштуватиме обстеження для не пільгових категорій населення.

«Лікарняна каса забезпечить повністю всіх своїх розхідними матеріалами, вони будуть отримувати безкоштовно за рахунок лікарняної каси. Якщо не пільгові категорії, чи люди, які приїдуть з іншої області, однозначно вони не можуть безкоштовно пройти. Поруч є 2 аптеки, і вони купують плівку для того, щоб пройти МТР. Плівка сьогодні коштує від 70 до 200 грн, оце буде і все. Сама послуга буде безкоштовною.

Магнітно-резонансний томограф коштував 29 млн 400 тис. грн, а ремонтні роботи, якщо не помиляюся, мільйон триста. Зроблено все за дуже короткий період. Це МРТ – це врятовані життя людей, це буде вчасна діагностика і правильне лікування. І сьогодні на ранніх стадіях багато буде встановлено хвороб, і люди зможуть вчасно пролікуватися, і повернутися до повноцінного життя. В середньому на одного пацієнта йде від 20 до 40 хвили на обстеження, навіть якщо ми за добу, це ми вже прорахували, подивимося 20 пацієнтів за 24 години, то за 10 діб це буде 200 пацієнтів, тобто ви розумієте, це не мала кількість. Сьогодні жоден приватний томограф не має такої моделі, вони не нові. Такий томограф має бути цілодобовим в штаті, якщо я не помиляюся, працюватиме 6 лікарів. Тут шкідливості ніякої немає. У комп’ютера є шкідливість, там променеве навантаження, а тут такого немає. МРТ можна робити маленьким дітям, вагітним, те що в комп’ютерній томографії дуже обмежено. Апарат 2015 року. Якщо сьогодні взяти приватну структура, то там апарат 2005 року.

Аби могли обстежитися пільгові категорії – ми поки що заклали мільйон. Ми будемо дивитися скільки у нас їх буде (обстежень), аби потім розраховувати річний бюджет. Зараз іде процедура закупівлі плівки і контрастних речовин. Ми подивимося, наскільки нам його вистачить. Ми хочемо взагалі розробити обласну програму, аби ці кошти не просто виділялися, а це була програма, і люди знали, хто є пільговик. Але воно буде працювати тільки за направленням лікаря. Просто так МТР ніхто не буде робити. У нього багато програм, на різні частини тіла. Ця послуга буде доступна абсолютно для всіх, і це вже буде не півтори, і не 2 тисячі гривень.

 

За даними Житомир.info

 

Чат-бот Гаряча лінія