Уряд скасував мораторій на нарахування пені, штрафів та стягнення на заборгованість населення за житлово-комунальні послуги

13 Лютого 2024, 16:25

Кабінет Міністрів України своєю Постановою № 1405 від 29 грудня 2023 р. скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги.

Крім того, Кабмін повернув можливість відключення від комунальних послуг боржників, у разі несплати або не повної оплати за отримані послуги.
За несплату за користування житлово-комунальними послугами до боржників може застосовуватись відповідальність у формі: стягнення пені, припинення надання комунальних послуг, накладення арешту на нерухомість відповідно до норм законодавства і в крайньому випадку виселення з житла.
У Звягельській громаді тарифи для населення залишились на рівні що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року. Різницю в тарифах за населення відшкодовується із міського бюджету, але не зважаючи на це споживачі «накопичують» борги, розраховуючи на анулювання заборгованості. Втім, списання боргів з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги чинним законодавством не передбачається.
Наполегливо просимо кожного боржника, знайти можливість погасити борги та вчасно сплачувати поточні платежі, адже підприємства житлово-комунальної галузі зобов’язані, в першу чергу, розрахуватися за природний газ, за електроенергію, виплачувати заробітну плату працівникам.
У разі не можливості погасити борги можна їх реструктурувати і сплатити борг частинами. Найважливіше – не затягувати та вчасно звернутися до постачальників послуг.
Чат-бот Гаряча лінія