В місті Києві відбувся Марш захисників України

26 Серпня 2021, 10:05

У день 30-ї річниці Незалежності України, в місті Києві відбувся Марш захисників України. Велелюдна мирна хода пройшла від парку Тараса Шевченка до Майдану Незалежності.

Колону очолювали родини загиблих учасників російсько-української війни, яка восьмий рік поспіль триває на сході України. Серед них – новоград-волинка Олена Абрамович та житомирянка Світлана Абрамович, вдова та мати загиблого командира взводу Артема Абрамовича, який Указом Президента України №473/2015 від 13 серпня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно) та Указом №5 від 15 липня 2015 р. нагороджений відзнакою “Народний Герой України” (посмертно).

Також у Марші взяли участь Олена Сахнюк та її син Богдан Сахнюк – родина загиблого старшого солдата Богдана Сахнюка, якого Указом Президента України № 553/2015 від 22 вересня 2015 року, за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Автотранспорт для організації поїздки родин загиблих захисників виділено Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради.

У Марші захисників України також пройшли родини героїв Небесної Сотні та поранені учасники Революції Гідності, родини полонених і зниклих безвісти учасників російсько-української війни та поранені учасники бойових дій, представники військових підрозділів, бригад і батальйонів, громадських організацій, волонтери та патріотично налаштовані громадяни з різних куточків України.

Марш захисників проводиться щорічно з 2019 року, коли День Незалежності в Україні відзначали без військового параду.

Організовується захід силами громадянського суспільства з повагою до всіх учасників та інституцій і не конкурує з офіційними заходами. До координаційного комітету з проведення маршу входить значна кількість громадських організацій ветеранів, волонтерів, представників об’єднання сімей «Небесної сотні», духовенство.

Мета Маршу – вшанування пам’яті героїв, які віддали життя та здоров’я за Незалежність України, вшанування ветеранів, добровольців та військовослужбовців, полонених, зниклих безвісти та політв’язнів російсько-української війни, медиків, капеланів, волонтерів, активістів та всіх патріотів.

 

Чат-бот Гаряча лінія