В освітньо-безпековому центрі відбувся семінар з елементами тренінгу для викладачів предмету «Захист України» закладів освіти нашої громади

26 Травня 2023, 9:22

Війна змусила нас по-іншому подивитися на багато звичних для нас речей, в тому числі безпекових. Раніше ми не надавали особливого значення навчанню з цивільного захисту. Та й саме навчання, як правило, зводилось до ознайомлення з теорією, а практика залишалась на потім, на гірші часи, в настання яких ніхто не вірив.

 

На жаль, зараз ми живемо в зовсім інших реаліях. Численні втрати серед мирного населення внаслідок бомбардувань та обстрілів російськими агресорами цивільних об’єктів змушує створювати дещо іншу систему навчання з цивільного захисту в закладах освіти – переходу від теорії, якою переобтяжена існуюча програма з цивільного захисту, до набуття практичних навичок. Нагальною потребою стає вміння правильно діяти в небезпечних ситуаціях, вміння рятувати своє життя та життя інших, надавати першу домедичну допомогу, користуватись засобами індивідуального захисту тощо.

 

Проєкт «Створення освітньо-безпекового центру в Звягельській міській територіальній громаді», реалізація якого завершує в ці дні громадська організація «Мережа навчальних закладів міста», крім навчання наданню першої домедичної допомоги, також спрямований на розробку та апробацію інноваційної практичної моделі навчання з ЦЗ.

 

Завдяки фінансовій підтримці проєкту Програмою розвитку Організації Об’єднаних націй в Україні, організацією було закуплено надсучасне обладнання (протигази, респіратори, дозиметри, прибор хімічної розвідки нового покоління), частина якого по завершенню проєкту буде передана в заклади освіти міста. А сам центр, створений на базі Гімназії №5 Звягельської міської ради, продовжить працювати, забезпечуючи сталість проєкту.

 

25 травня 2023 року в освітньо-безпековому центрі відбувся семінар з елементами тренінгу для викладачів предмету «Захист України» закладів освіти нашої територіальної громади. Викладачі опрацювали оновлену програму з цивільного захисту, ознайомилися з інструкціями з використання нових індивідуальних засобів захисту, потренувалися у використанні обладнання, яке містить аптечка тактичної медицини. По завершенню тренінгу кожний заклад освіти отримав у користування протигаз, респіратор, аптечку тактичної медицини. Обладнання якісне, італійського, чеського та ізраїльського виробництва. Незабаром надійдуть індивідуальні дозиметри, які також будуть передані закладам освіти.

Попереду у викладачів курсу «Захист України» важливе завдання – ще до завершення навчального року провести в своїх закладах серію практичних занять з цивільного захисту з використанням нового обладнання, залучивши до занять якомога більше дітей різних вікових категорій. Отримані знання стануть учням в особливій нагоді, адже попереду літні канікули, коли відповідальність за власну безпеку лежатиме на кожному особисто.

Лариса Капчинська, директорка Гімназії №5 Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія