В результаті численних звернень міського голови Віктора Весельського надійшла чергова відповідь щодо обрання суддів Новоград-Волинського міськрайонного суду

10 Лютого 2016, 2:16

У зв’язку із ситуацією, яка склалася з кадровим забезпеченням суддями Новоград-Волинського міськрайонного суду, міський голова Віктор Весельський звернувся з відповідними листами до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. та народних депутатів України Тарасюка Б.І., Литвина В.М., Розенблата Б.С.

Станом на 10 лютого 2016 року отримано лист із додатками від народного депутата України Тарасюка Б.І., де зазначено, що за зверненням голови Новоград-Волинської міської ради Весельського В.Л., 15 грудня 2015 року Тарасюк Б.І. звернувся до Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Козьякова С.Ю. та Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Князевича Р.П. щодо перевірки обставин викладених у зверненні Весельського В.Л. та прийняття рішення у відповідності до чинного законодавства.

Як повідомляє у листі-відповіді Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Козьяков С.Ю.: «четверо суддів, у яких закінчився п’ятирічний строк призначення, Комісією рекомендовано для обрання на посаду судді безстроково. Зокрема, Мозговий Володимир Борисович рекомендований для обрання на посаду судді безстроково 30 січня 2015 року, Михайловська Антоніна Віталіївна – 18 лютого 2015 року, Коцюба Олександр Миколайович – 09 листопада 2015 року, Запаловська Тетяна Григорівна – 04 листопада 2015 року.

Подання щодо обрання згаданих вище суддів внесено до Верховної Ради України 12 лютого 2015 року, 02 березня 2015 року, 30 листопада 2015 року та 25 листопада відповідно. Вирішення питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково відповідно до приписів статті 85 Конституції України належить до виключної компетенції Верховної Ради України».

У листі-відповіді Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя зазначено: «15 вересня 2015 року, а також 11 грудня 2015 року Головою Верховної Ради України відповіднодо положень статті 214 Регламенту Верховної Ради України внесено на розгляд парламенту проекти постанов за реєстр. №№3105, 3105-1 та 3105-2 щодо обрання суддів на посади безстроково.

Відповідно до пункту 27 частини першої статті 85, частини першої статті 128 Конституції України до конституційних повноважень Верховної Ради України належить, зокрема, обрання суддів безстроково в порядку, встановленому законом.

Визначення у Конституції України повноважень Верховної Ради України щодо обрання суддів безстроково, переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду, є частиною виключної конституційної компетенції парламенту та реалізується шляхом відповідного розгляду на пленарному засіданні проектів Постанов про обрання суддів та голосування щодо кандидатів на посаду судді безстроково.

Комітет неодноразово звертався до Голови Верховної Ради України та керівників депутатських фракцій із проханням сприяти включенню питання про обрання суддів Погоджувальною радою депутатських фракцій (груп) до тижневого порядку денного пленарних засідань та розгляду його на одному з найближчих пленарних засідань Верховної Ради України.

Отже, питання про обрання на посаду суддів безстроково відповідно до зазначених вище проектів Постанов буде розглянуто на пленарному, засіданні парламенту після включення цього питання Погоджувальною радою депутатських фракцій (груп) до порядку денного пленарних засідань».

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія