Відбулася нарада щодо організації роботи ринків в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки

10 Листопада 2021, 11:56

Під керівництвом заступника міського голови Ірини Гудзь відбулася нарада щодо організації роботи ринків в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Участь у засіданні взяли керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олександр Доля, представники виконавчих органів міської ради, ринків, Держпродспоживслужби та поліції.

Під час наради обговорили організацію роботи КТП «Міський ринок» та кооперативного ринку «Урожай», зокрема питання контролю за дотриманням карантинних протиепідемічних вимог, а саме: наявності «зеленого» COVID-сертифікату, дезінфікуючих засобів, дотримання дистанції та маскового режиму.

Особливої уваги вимагає робота ринку «Урожай» у п’ятницю та неділю, коли кількість відвідувачів найбільша. Як зазначив директор ринку Валентин Григоренко, адміністрація докладає максимум зусиль задля здійснення контролю за дотриманням карантинних протиепідемічних вимог «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Кожного ранку на в’їзді контролер перевіряє наявність «зеленого» COVID-сертифікату у всіх, хто приїжджає здійснювати торгівлю на території ринку.

Варто зазначити, що дотримання карантинних вимог на території громади щоденно контролюють мобільні групи, до складу яких входять працівники виконавчих органів міської ради, Держпродспоживслужби та правоохоронних органів. Перевіряються заклади торгівлі, супермаркети, оптові магазини, заклади громадського харчування, громадський транспорт та ринки.

Зокрема, 07 листопада на території ринку «Урожай» працювали 12 працівників Новоград-Волинського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області, якими було складено 14 адміністративних протоколів на відвідувачів ринку за недотримання маскового режиму та на підприємців за відсутність дезінфікуючих засобів та соціальної дистанції 1,5 метри. У всіх продавців ринку COVID-сертифікат був наявний.

Щоденно три екіпажі поліції, окрім виконання основних функцій, здійснюють контроль за дотриманням карантинних протиепідемічних вимог на території громади. Зокрема, дотримання маскового режиму на територіях закладів охорони здоров’я та освіти, зупинках громадського транспорту та на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра.

Окрім цього, один працівник поліції працює з мобільними групами у складі працівників виконавчих органів міської ради та Держпродспоживслужби. Також контроль здійснює дільничний офіцер.

За дорученням начальника Новоград-Волинського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області Андрія Гнатенка буде посилено контроль за дотриманням карантинних протиепідемічних вимог на території ринків. Зокрема, у п’ятницю та неділю з 07:00 ранку та до закриття на ринку «Урожай» працівники поліції здійснюватимуть контроль.

Нагадуємо, що відповідальність за порушення, вчиненні в період карантинних обмежень передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 44-3). Зокрема, передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для громадян це від 17 000 до 34 000 гривень, для посадових осіб – від 34 000 до 170 000 гривень.

Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 грн до 255 гривень.

 

Чат-бот Гаряча лінія