Відбулася зустріч із суб’єктами господарювання, які мають право на здійснення реалізації алкогольних напоїв

27 Грудня 2022, 15:18

«Лише спільними зусиллями ми зможемо навести порядок у місті» – зазначив заступник начальника Звягельського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області Батир Культачев під час зустрічі з суб’єктами господарювання, які  мають право на здійснення реалізації алкогольних напоїв.

 

Як відомо, на території Звягельської громади відповідно до розпорядження міського голови від 19.03.2022 №67(о) «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання на території Новоград-Волинської міської територіальної громади у період запровадження воєнного стану» (зі змінами),

діє заборона щодо продажу алкоголю в магазинах, торгових точках, закладах громадського харчування, у тому числі домашнього виробництва,  людям у військовій формі (всім силовим структурам). Продавати алкогольні напої у період запровадження воєнного стану дозволяється ВИКЛЮЧНО цивільному населенню.

 

Напередодні різдвяно-новорічних свят відбулася зустріч  із підприємцями та представниками органів виконавчої влади з метою напрацювання спільних дій обмеження шкідливого впливу споживання алкогольних напоїв, посилення протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення та військових. Під час зустрічі Батир Культачев, заступник начальника Звягельського районного відділу поліції звернувся з проханням до суб’єктів господарювання, які мають право на здійснення реалізації алкогольних напоїв поставитися з розумінням та усвідомленням важливості дотримання заборони продажу алкоголю з 10.00 до 19.00 цивільному населенню та цілодобову заборону продажу людям у військовій формі. Адже наслідки вживання алкоголю іноді є непоправними. Зокрема зазначалося, що інспектори ювенальної превенції Звягельського районного відділу поліції, розпочали посилені превентивні рейди з метою виявлення фактів порушень вимог чинного законодавства та відповідних розпоряджень. Дані заходи відбуваються внаслідок реагування на звернення командирів військових частин.

 

Олег Зубовський – заступник начальника районної військової адміністрації зазначив, що продаж алкоголю військовим не знімає проблему їх психологічного стану, а лише посилює її.

 

Нагадуємо, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за:

  • за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями… – штраф від 6 800 до 13600 гривень (ч. 2 ст. 156 КУпАП);
  • розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді (ст. 178 КУпАП);
  • виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення (ст. 176 КУпАП);
  • придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення (ст. 177 КУпАП);
  • виготовлення, придбання, зберігання або реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 177-2 КУпАП).

Законодавством за такі правопорушення передбачені штрафні санкції, а також конфіскацію фальсифікованих алкогольних напоїв та обладнання для їх вироблення.

Чат-бот Гаряча лінія