Відбулася зустріч-спогад з нагоди 150-річчя приїзду Петра Косача до міста Новограда-Волинського

1 Серпня 2016, 2:05

В рамках відзначення Міжнародного свята літератури і мистецтв „Лесині джерела“ у переповненій актовій залі школі мистецтв відбулася зустріч-спогад з нагоди 150-річчя приїзду Петра Косача до міста Новограда-Волинського. Ведуча заходу Олена Тимощук звертаючись до присутніх зазначила: „Ми сьогодні зібралися з вами з нагоди 150-річчя приїзду Петра Косача, батька нашої славнозвісної землячки Лесі Українки, до міста Новограда-Волинського в саме цей будиночок, де ми з вами зустрілися.“ 

Потому до слова була запрошена завідувачка літературно-меморіального музею Лесі Українки, заслужений працівник культури України, Почесний громадянин міста Віра Омелянівна Римська, яка розповіла про життєвий та творчий шлях Петра Касача, котрий був освіченою, прогресивною людиною, надзвичайно любив літературу та живопис.

Учасник молодіжного театру міського палацу культури імені Л.Українки Павло Буковський продекламував присутнім байку Л. Глібова «Билина». Про мати Лесі Українки – Ольгу Косач, знану українську письменницю та сестру Михайла Драгоманова – громадського діяча, який турботливо опікувався вихованням та освітою своєї племінниці Лесі розповіла – Г.М. Твардовська. Учасниця народного театру міського палацу культури імені Л.Українки Тетяна Куценко зачитала «Волинські спогади».

А.Г.Диба була запрошена до слова з виступом про діяльність відомого вченого, перекладача та письменника брата Михайла з котрим у дитинстві Леся найбільше товаришувала, який на півтори роки був старшим за неї. Адже Мишко рано відчув потяг до книг і навчив 4-річну сестричку читати разом з ним. За нерозлучність в сім’ї їх називали спільним ім’ям «МишоЛосіє». 

Учасниця народного театру міського палацу імені Л.Українки Ірина Красєва продекламувала віршований лист Лесі Українки до Михайла (Обачного) «Которогось там марта…». 

А на завершення зустрічі-спогаду Наталія Мінгалєєва виконала «Колискову» Лесі Українки.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія