Відбулася зустріч з експертами ГО «Екоклуб» Михайлом Лук`яником та Оленою Кодратюк щодо впровадження альтернативних видів енергії , а саме по встановленню теплових насосів у системах центрального теплопостачання

13 Січня 2023, 8:26
Централізоване опалення – одне із найважливіших складових інфраструктури. Розвиваючи його, громада може посилити свою енергонезалежність та зменшувати викиди парникових газів, тим самим пом’якшуючи кліматичну кризу. Використання теплових насосів у центральному опаленні дозволить забезпечити додаткові об’єми тепла, зменшити витрати на енергоносії та викиди парникових газів, оскільки потребує енергії землі, води або повітря, а не викопного палива.
У зустрічі взяли участь заступник міського голови Ірина Гудзь, начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Юрій Савич, начальник управління житлово-комунального господарства та екології міської ради Олег Годун, директор КП «Звягельтепло» Людмила Тодорович.
В ході зустрічі Михайло Лук`яник розповів, що теплові насоси є найбільш ефективним, екологічним та енергозберігаючим видом теплотехнічного обладнання, а впровадження такої енергоефективної техніки в центральному теплопостачанні для українських муніципалітетів, незважаючи на високі первинні інвестиції – є вигідним капіталовкладенням в зв`язку з прогнозованим значним зростанням цін на енергоресурси. Також обговорені можливі варіанти інтеграції теплових насосів в теплопостачання.
Співпраця ГО «Екоклуб» в цьому напрямку є ще одним шляхом до посилення енергетичної безпеки та енергонезалежності Звягельської громади. І завдяки фінансуванню ГО «Екоклубу» було встановлено сонячну електростанцію на нашій лікарні.
Чат-бот Гаряча лінія