Відбулася звітно-виборча конференція міської організації ветеранів

21 Листопада 2019, 18:10

21 листопада 2019 року у великій залі Будинку рад відбулася звітно-виборча конференція міської організації ветеранів . Серед 150 делегатів – ветерани праці, війни, Збройних сил та активісти ветеранського руху. Також були присутні запрошені представники органів влади, зокрема в.о. міського голови Оксана Гвозденко, секретар міської ради Олена Пономаренко, директор депртаменту праці та соціального захисту нселення міської ради Лілія Хрущ,начальник освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, а також структурних підрозділів міської ради, громадських організацій. Відкрили конференцію та привітали делегатів вихованці Палацу дітей та молоді.

Далі було затверджено план конференції, а також обрано робочу президію, до складу якої увійшли зокрема в.о. міського голови Оксана Гвозденко, секретар міської ради Олена Пономаренко, член виконавчого комітету міської ради Олександр Костеченко.

Голова міської організації ветеранів Олександр Парфьонов привітав присутніх, прозвітував про роботу міської організації вертеранів за рік, подякував міській владі з підтримку та побажав плідної і успішної праці.

В о. міського голови Оксана Гвозденко у своєму виступі зазначила: «Питання соціального захисту ветеранів завжди були і залишаються пріоритетними для міської влади.

Станом на 01 листопада у місті проживає 7 216 ветеранів війни та праці, в тому числі 24 – учасники Другої Світової війни.

За рахунок коштів міського бюджету здійснюється суттєва підтримка осіб, які потребують соціального захисту. Зокрема, збільшено розміри матеріальної допомоги особам, які потребують дороговартісного лікування.

Приділяється увага шанованим у місті 90-95-100 річним ювілярам. 96 з них отримали матеріальну допомогу від міської ради в розмірі 500 гривень кожному на суму 42 тис. грн.

Також фінансуються пільги з перевезення та за надані послуги електрозв’язку пільговим категоріям осіб. Станом на 01 листопада профінансовано вже більше 5 млн. грн.

Відповідно до місцевої Комплесної програми «Соціальний захист» на 2018-21 роки – 1108 сімей скористалися 100-, 75- та 50-% знижкою на користування телефоном на суму 442,7 тис. грн.;

– особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники бойових дій користуються безоплатним проїздом міськими автобусами;

– 50-% знижку вартості проїзду на міських автобусних маршрутах у вівторок, четвер та суботу мають: пенсіонери за віком, особи з інвалідністю з числа військовослужбовців, вдови військових, батьки загиблого військового, почесні донори. На дані цілі перевізникам з місцевого бюджету відшкодовано 4,6 млн. грн.

Підтримкою для малозабезпечених є рішення виконкому, яким затверджено Порядок надання пільг за користування послугами лазні для окремих категорій громадян міста. Даною послугою користується 306 жителів міста, на загальну суму 171 тис. грн.
Стосовно фінансової підтримки міської організації ветеранів, відповідно до ст. 20 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ветеранську організацію звільнено від плати за користування комунальними послугами та телефоном.

Ветерани спільно з органами місцевого самоврядування постійно беруть участь у проведенні заходів з відзначення річниць визволення Новограда-Волинського від нацистських загарбників, Дня пам’яті та примирення, Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, Дня партизанської Слави.

За рахунок путівок Міністерства соціальної політики з початку року пройшли лікування 21 ветеран, а саме в санаторіях: “Перемога” (м.Київ), “Салют” (м.Одеса), “Батьківщина” (м.Трускавець), “Слава” (м.Миргород).

Для ветеранів неодноразово також організовано екскурсії по місцях бойової слави.

Щодо медичного забезпечення, то в міськрай ТМО функціонує 17 палат для ветеранів та інвалідів війни на 52 ліжка. Впродовж цього року стаціонарно проліковано вже 218 інвалідів війни.

При амбулаторному лікуванні безкоштовно відпущено 5 390 рецептів на суму 777 516 грн.

Особлива увага приділяється ветеранам війни працівниками територіального центру соціального обслуговування. З початку року Терцентр надав послуги близько 1,5 тис. громадянам, в тому числі і ветеранам.

Здійснюється видача продуктових наборів та вживаного одягу по заявам підопічних та до свят. В рамках відзначення в Україні 1 жовтня Міжнародного дня людей похилого віку проводяться благодійні обіди».

Оксана Василівна запевнила, що представники міської влади, в межах своїх можливостей, завжди готові їх підтримати та допомогти. Побажала міцного здоров’я, злагоди та добробуту в родинах!

Крім того, у ході конференції заслухали робочі звіти ревізійної комісії; обрали новий склад ради ветеранів та ревізійної комісії; обговорили найбільш гострі теми, серед яких – активізувати роботу первинних організацій, взаємодіяти з молоддю у напрямку національно-патріотичного виховання, підтримувати в належному стані пам’ятники та меморіали загиблим воїнам, тощо.

Присутні мали змоги задати питання та отримати на них відповіді.

 

Чат-бот Гаряча лінія