Відбулось засідання державної протиепізоотичної комісії при Звягельській міській раді

29 Травня 2023, 10:47

У п’ятницю, 26 травня, відбулось засідання державної протиепізоотичної комісії при Звягельській міській раді.

Переважна кількість людей в місті утримує в своїх домівках та квартирах домашніх улюбленців. В основному це кішки та собаки. Потрібно пам’ятати, що у собак і кішок є спільні з людиною інфекційні та інвазійні хвороби. Найстрашніша з них – сказ, що є невиліковною хворобою людини і всіх теплокровних тварин. Так як вірус виділяється в основному із слиною, зараження і тварин, і людини, відбувається при укусі або попаданні слини на пошкоджену шкіру або слизові оболонки. Тобто скаженій тварині досить лизнути руку, на якій є мікроскопічна подряпина, щоб вірус передався до нової жертви.
І ось як доказ цього випадок сказу кота в нашому місті.
Як зазначив начальник Звягельського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль, в приватному будинку громадян одного дня кіт з агресією напав на власницю. Того ж дня кусався із іншими котами та собаками інших власників, які розбороняючи тварин отримали подряпини на руках. Агресивного кота спіймали та помістили окремо. Про те на другий день тварина загинула. Про даний випадок повідомили ветеринарних лікарів які провели дослідження і підтвердили, що кіт хворий на сказ. І як результат троє людей отримують необхідне лікування та в місці оголошено карантинні обмеження – це заборона проведення всіх заходів з залученням тварин.
Сказ – гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу зараженою твариною, протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується як правило, смертельним результатом.
Головними ознаками захворювання диких тварин є підозріла їх поведінка (відсутність боязливості, поява їх у населених пунктах, місцях випасу і утримання сільськогосподарських тварин, не спровоковане нападання на людей та тварин.)
Ознаками захворювання домашніх тварин є безпричинна агресія, вони можуть без будь – якої причини нападати на людей, інших тварин. Також проявляється сказ надмірною слинотечею, не звичайною поведінкою, водобоязню, паралічем щелеп і кінцівок.
На жаль ця хвороба не виліковна. Уражена тварина помирає протягом десяти днів. Основне джерело для зараження домашніх тварин і людини – дикі і бездомні тварини. Домашні улюбленці переважно є сполучною ланкою в передачі вірусу від бездомних і диких тварин до свого улюбленого господаря. Відомо достатню кількість випадків, коли люди вмирали від сказу, заразившись від своїх домашніх собак і кішок.
Наголошувалося, що для того, щоб убезпечити себе та свою родину, необхідно дотримуватись таких правил:
1. Утримуватися від контактів з дикими та безпритульними тваринами.
2. Повідомляти фахівців ветеринарної медицини про хворих тварин або знайдені трупи диких чи безпритульних тварин.
3. У разі укусів дикими, безпритульними тваринами рани, подряпини, місця ослинення потрібно негайно та ретельно промити під проточною водою з господарським милом, обробити краї пошкодження йодом, накласти пов’язку, в обов’язковому порядку звернутися за порадою до лікаря-травматолога та за необхідності пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. Ці щеплення на сьогодні єдиний ефективний засіб профілактики, щоб не померти від сказу.
4. Собаки та коти, що утримуються приватними господарями, притулками та будь-якими об’єктами господарювання різних форм власності, незалежно від породи, починаючи з трьохмісячного віку, в обов’язковому порядку мають проходити вакцинацію проти сказу у закладах ветеринарної медицини. Ревакцинація проводиться щорічно.
Пам’ятайте, що сказ небезпечна і невиліковна хвороба! Тому будьте обачні, ставтесь до тварин з особливою обережністю та безпекою. Адже від цього залежить ваше і життя людей, які вас оточують!

Поставтеся до цього питання відповідально, адже це Ваше здоров’я та життя. Звертайтеся за адресою: м. Звягель, вул. Івана Франка, 48, або за телефоном (04141) 3 – 50 – 38.

Чат-бот Гаряча лінія