Відбулося чергове засідання комісії з питань топоніміки і охорони культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради

26 Травня 2022, 15:45

25 травня відбулося чергове засідання комісії з питань топоніміки і охорони культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради, яку очолює заступник міського голови Наталія Борис. До участі у засіданні долучились міський голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко та заступник міського голови Ірина Гудзь. Основні питання, які розглянули – повернення місту Новограду-Волинському історичної назви Звягель та перейменування вулиць, провулків, парків, скверів та алей у громаді.

З метою обговорення досвіду перейменування об’єктів топоніміки до засідання в онлайн режимі долучилися експертки Офісу Ради Європи в Україні Юлія Гвоздович та Ольга Гвоздик. Саме за експертної підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» було розроблено Статут Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Досвідом реалізації перейменування міст, можливими викликами для бізнесу поділився юрист, керівник аналітично-адвокаційного центру «Львівський регуляторний хаб» Тарас Хавунка.

Під час засідання також обговорили алгоритм залучення громадськості до прийняття рішень щодо перейменування об’єктів топоніміки, зокрема шляхом проведення громадських слухань. Також експерти зазначили, що організатори перейменування міста (повернення історичної назви) та перейменування вулиць, провулків, парків, скверів, алей дотримуються законодавства, що відповідає європейським демократичним засадам.

На завершення засідання міський голова Микола Боровець запросив експертів долучитися до громадських обговорень у формі слухань, які відбудуться у громаді, аби поділиться із жителями громади власним досвідом та відповісти на їх питання.

Нагадуємо, що громадські обговорення у формі слухань щодо повернення місту Новограду-Волинському історичної назви Звягель відбудуться 27.05.2022 року о 17:00 у великій залі Будинку рад. Громадські слухання щодо перейменування вулиць, провулків, парків, скверів, алей у Новоград-Волинській міській територіальній громаді – 02.06.2022 року о 17:00.

Пропозиції щодо перейменування об’єктів топоніміки зацікавлені особи можуть подавати до організатора громадського обговорення у порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян», шляхом:

– особистого звернення до управління культури і туризму міської ради  (к. №1, площа Лесі Українки, 9) або за телефоном 0688614261;

– письмового звернення до управління культури і туризму міської ради  на електронну адресу: nv_kultura@meta.ua.

Пропозиції та зауваження можна надавати організатору громадського обговорення протягом 30 днів з дати офіційного оголошення на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради. Зазначено, що анонімні пропозиції (зауваження) не будуть реєструватися і не будуть розглядатися.

Зазначимо, що з усіма матеріалами щодо повернення місту Новограду-Волинському історичної назви Звягель та перейменування вулиць, провулків, парків, скверів та алей у громаді можна ознайомитися на офіційному сайті міської ради за посиланням: https://info.nvrada.gov.ua/category/perejmenuvannya-mista-vulycz/.

Чат-бот Гаряча лінія