Відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

31 Травня 2017, 18:31

30 травня 2017 року під головуванням міського голови, голови комісії Віктора Леонідовича Весельського відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Відповідно до порядку денного на засіданні комісії було розглянуто одне питання, а саме: «Про розгляд повідомлень управління Держпродспоживслужби в Новоград-Волинському районі, Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства, звернення активістів міста щодо ускладнення техногенно-екологічної безпеки та можливого забруднення річки Случ».

По даному питанню заслухали в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Новоград-Волинському районі Олександра Сергійовича Коваля, який проінформував присутніх про ситуацію, яка склалася із забрудненням річок Хомора та Случ в Баранівському районі, а також доповів про результати лабораторних досліджень якості води в річках Случ та Хомора. В пробах, які були відібрані на території Баранівського району – якість води не відповідає вимогам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, Новоград-Волинського району – відхилень за санітарно-хімічними показниками не реєструвалось, лише за мікробіологічними.

Затим, заслухали начальника Виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Аллу Петрівну Левицьку, яка проінформувала про проведення щоденного моніторингу якості води, проби якої беруться в районі водозабору. За результатами досліджень, які проводить лабораторія підприємства, стан питної води, яка подається до споживачів відповідає всім показникам та нормам. Алла Петрівна наголосила, що лабораторії Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр України» та комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» досліджують воду лише за певною кількістю показників, але дослідження на вміст солей важких металів, токсичних речовин не проводять. Тому для проведення точних досліджень на вміст забруднюючих речовин у воді, необхідно знати, які речовини та сполуки використовуються на виробництві ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» і присутні в стічних водах, що ймовірно забруднюють річку Хомора та відповідно можуть забруднювати річку Случ.

Після обговорення члени комісії дійшли висновку, що підстави для введення в місті надзвичайного стану – відсутні, а також вирішили: звернутись з клопотанням до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо можливого припинення дії дозвільних документів для здійснення діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» до відновлення повноцінної діяльності очисних споруд; звернутись з клопотанням до керівництва ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» щодо негайного припинення роботи підприємства; підготувати та направити звернення голові Житомирської ОДА, голові Хмельницької ОДА, Державним екологічним інспекціям у Житомирській та Хмельницькій областях про негайне припинення роботи підприємства-забруднювача; підтримати громадських активістів Новоград-Волинського та Баранівського районів щодо проведення мирних громадських акцій протесту у разі продовження забруднення річок Хомора та Случ; управлінню Держпродспоживслужби в Новоград-Волинському районі, КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» здійснювати постійний контроль за якістю води в річці Случ та якістю питної води; відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради проводити інформування населення щодо якості питної води на офіційному сайті міської ради.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія