Відбулося засідання комісії з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності населення

15 Листопада 2019, 17:13

14 листопада 2019 року відбулось засідання комісії з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності населення міста за участю заступника голови комісії, директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілії Хрущ та членів комісії.

На порядку денному було розглянуто 4 питання. У ході засідання члени комісії поінформували про стан виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємствах і установах різних форм власності міста за 10 місяців 2019 року; стан протипожежної безпеки установ та закладів міста в літній і осінній періоди 2019 року, про стан створення безпечних умов праці та навчально-виховного процесу в закладах загальної середньої освіти міста в 2019/2020 навчальних роках.

Так, страховим експертом Новоград-Волинського відділення ВД ФСС України у Житомирській області Віктором Оримовичем поінформовано комісію, що на підприємствах міста протягом 10 місяців поточного року зафіксовано 4 виробничих нещасних випадків. Фізичні особи підприємці приділяють недостатньо уваги питанням з охорони праці. Згадують лише тоді, коли стався нещасний випадок. Експертом поінформовано комісію про зміну в законодавстві: втрату чинності Постанови КМУ №1232 від 30.11.2011 року «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві». Експерт наголосив, що кожен кому потрібна будь-яка інформація або консультація з питань охорони праці на виробництві може звертатись до відділення фонду.

Заступник начальника Новоград-Волинського МРВ УДСНС в Житомирській області Юрій Долевич зазначив, що за десять місяців 2019 року на території міста виникло 120 пожеж, у порівнянні з даним періодом минулого року кількість пожеж збільшилася на 51 випадок. У вогні загинула одна людина.

Основними причинами пожеж є: порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж та електроприладів, необережність при поводженні з вогнем, несправність пічного опалення. Працівниками Управління проводиться значна роз’яснювальна робота та заходи державного нагляду щодо суб’єктів підприємницької діяльності, які застосовують спрощену систему оподаткування. Додатково слід зазначити, що у зв’язку із періодичною зміною власності, здачею в оренду, з подальшим розірванням договорів напередодні проведення заходів державного нагляду (перевірок), не завжди вдається провести повноцінний захід державного нагляду (перевірку) з питань пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту щодо об’єктів та вжиття відповідних заходів.

Головний спеціаліст управління освіти і науки міської ради Тетяна Балаушко розповіла про проведення відповідної роботи щодо створення безпечних умов праці та навчально-виховного процесу в закладах загальної середньої освіти міста в 2019/2020 навчальних роках.

Також комісією обговорено ряд конкретних виробничих прикладів з охорони праці по питанням безпеки життєдіяльності населення міста.

 

Чат-бот Гаряча лінія