Відбулося засідання конкурсної комісії з розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках у банках у 2017 році

18 Січня 2017, 5:59

Однією з важливих умов побудови демократичної держави є самостійність і незалежність місцевих бюджетів, а їх виконання неможливе без ефективного управління наявними фінансовими ресурсами. Особливе значення має управління тимчасово вільними коштами відповідного місцевого бюджету. Згідно з частиною другою статті 70 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування можуть здійснювати розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитах із дотриманням вимог, встановлених Бюджетним кодексом та іншими законами України. Порядок здійснення таких операцій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 6 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках» (із змінами).

Відповідно до розпорядження міського голови від 13.01.2017 №6(о), створено конкурсну комісію з приводу вирішення цього питання та затверджено її склад: голова комісії – міський голова В.Л. Весельський; заступник голови конкурсної комісії – секретар міської ради О.А. Пономаренко; секретар комісії – спеціаліст І категорії відділу доходів фінансового управління міської ради К.І. Михальчук; члени комісії: головний спеціаліст відділу доходів та економічного аналізу Департаменту фінансів Житомирської обласної державної адміністрації (за згодою) Н.М. Сторчай, заступник міського голови – начальник фінансового управління міської ради І.К. Ящук, заступник начальника – начальник відділу доходів фінансового управління міської ради Н.І. Кузнєцова, голова постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності (за згодою) І.Г. Юшманов, начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності фінансового управління міської ради Г.С. Куриленко, начальник Новоград-Волинського управління Державної казначейської служби України у Житомирської області (за згодою) В.А. Бірюченко.

Засідання конкурсної комісії з розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках у банках у 2017 році відбулося 17 січня. На засідання із заявлених чотирьох банків: ПАТ КБ «Приватбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк», з’явилися керівники трьох місцевих філій. АТ «Укрексімбанк» участі у конкурсі не брав.
Членами конкурсної комісії були розглянуті усі подані пропозиції. Відповідно до п.8 вище зазначеного порядку переможцем конкурсу визнається банк, який за інших рівних умов запропонував найвищу процентну ставку за вкладом (депозитом) на відповідний строк. Найбільшу ставку найвищу процентну ставку за депозит запропонував ПАТ КБ «Приватбанк». Однак, зацікавленість членів комісії викликав підпункт 6 пункту 3, у якому зазначено: «розміщення на конкурсних засадах тимчасово вільних коштів у банках, у яких держава прямо та/або опосередковано володіє 75 чи більше відсотками статутного капіталу та/або голосів та до яких протягом останнього року Національний банк не застосовував таких заходів впливу, як обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів операцій та віднесення банку до категорії проблемних або неплатоспроможних». Як відомо, місяць тому, 18 грудня 2016 року, Уряд України ухвалив рішення про націоналізацію 100% акцій ПриватБанку, тоді як у постанові йде мова про дії впродовж останнього року. У зв’язку з цим членами конкурсної комісії було підтримано пропозицію голови постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності І.Г. Юшманова доопрацювати дане питання, врахувавши всі юридичні ризики.

Також було вирішено звернутися з листами до керівників банків та Кабінету Міністрів України за роз’ясненнями щодо цієї постанови та надання додаткової інформації з даного приводу. Після чого знову відбудеться засідання конкурсної комісії, на якому буде прийняте остаточне рішення.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія