Відбувся Форум Асоціації міст України із сталого розвитку територіальних громад

22 Березня 2019, 20:29

Про систематизацію та узгодження роботи на місцевому і державному рівнях під час реалізації інфраструктурних проектів в громадах, забезпечуючи їх прозорість, доступність та інклюзивність, говорили сьогодні, 21 березня 2019 року, на Форумі Асоціації міст України із сталого розвитку територіальних громад, який проходив у місті Києві в рамках Міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo 2019.

У відкритті заходу, основний меседж якого – створення для людей з інвалідністю безбар’єрного доступу до усіх послуг та об’єктів інфраструктури, взяли участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, народний депутат України Олександр Кодола, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, Перший віце-президент Будівельної палати України Станіслав Сташевський, директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Сергій Білоусов, а також близько 170 представників органів місцевого самоврядування, представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, науковці, експерти.

Від Новоград-Волинської міської ОТГ до участі у Форумі долучились заступник міського голови Оксана Гвозденко і начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради Оксана Талько.

За даними Державної служби статистики, в Україні налічується близько 3 млн осіб з інвалідністю. Відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, інвалідність мають близько 10% від всього населення, 80% з них є працездатними та активними. Однак, реалізація прав і свобод цих людей пов’язана з фізичною доступністю будівель та інфраструктури.

Відтак, з 1 квітня 2019 року вступають в дію нові будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення – ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

У нових нормах містяться близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту в першу чергу осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп населення (людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок), а також, враховуючи зарубіжний досвід, наведені технічні характеристики та наочні приклади такого впровадження.

Отож, як зазначила заступник міського голови Оксана Гвозденко, відповідним службам міста буде дано доручення щодо вивчення питання доступності людей з інвалідністю до закладів освіти, охорони здоров’я, інших суспільно-важливих об’єктів.

Крім того, під час Форуму обговорювались питання: вдосконалення законодавства у сфері публічних закупівель; геоінформаційного забезпечення просторового планування та ведення містобудівного кадастру для населених пунктів України; стану виконання Стратегії Асоціації міст України з питань місцевого економічного розвитку; тощо. Паралельно учасники заходу мали можливість взяли участь у засіданні Комітету з питань екологічної збалансованості Асоціації міст України.

 

Чат-бот Гаряча лінія