Відійшов у вічність Почесний громадянин міста Новограда-Волинського Іван Тригуб…

16 Травня 2022, 12:10

14 травня перестало битися серце нашого земляка, Почесного громадянина міста Новограда-Волинського, Почесного краєзнавця України, знаного історика, громадського діяча Івана Лукича Тригуба.

Міський голова, депутатський корпус та виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради висловлюють щирі співчуття рідним та близьким та поділяють біль непоправної втрати. Світла пам’ять про Івана Лукича назавжди залишиться у серцях усіх, хто його знав.

Вічна пам’ять…

 

Інформаційна довідка

Тригуб Іван Лукич народився 10 січня 1937 року у с. Слобода Кагарлицького району Київської області. У 1951 році закінчив Ужгородський університет за спеціальністю «вчитель історії». З 1984 року працював у Новоград-Волинському промислово-економічному технікумі (нині політехнічний фаховий коледж).

Все життя займався краєзнавством, був членом Новоград-Волинського регіонального відділення Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині та членом Національної спілки краєзнавців України.

Автор фундаментальної праці  «Звягельщина в терорі 1930-х років», співавтор книг: «Там, де Звягель стоїть» (2004 р.), «Голгофа. Звягельщина 1933 років» (2007 р.), «Новоград-Волинський. Історія міста» (2010 р.).

Тригуб І.Л. брав активну участь в науково-краєзнавчих конференціях, які організовували: Житомирське науково-краєзнавче товариство дослідників Волині та Житомирське відділення Національної спілки краєзнавців України, постійно публікувався у місцевих ЗМІ. Проблемною темою, якою займався Іван Лукич було усунення «білих плям» в історії м. Новограда-Волинського та історії країни.

Видав статті: «З історії народонаселення Звягеля», «Так було в 41-му», «Освячене її духом», надруковані у газеті «Новоград-Волинські новини», «Творці голодомору», «Колективізація і обгороджування. Паралелі», «Форсована колективізація та її крах», «Колективізація і депортації «куркулів»», «УПА на Житомирщині в світлі партійних документів», «А чи була упередженість?», надруковані у наукових збірках Житомирського відділення Національної спілки краєзнавців України та багато інших. Надруковані матеріали відображають велику працю краєзнавця щодо відкриття справжньої історії першої половини ХХ ст. Помер 14 травня 2022 року.

Чат-бот Гаряча лінія