Відзначили звитягу сміливців, які служать у добровольчих формуваннях Звягельщини

14 Березня 2024, 14:45

14 березня в Україні вшановують добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.

День українського добровольця встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VII на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Дата на пошанування українських добровольців – 14 березня – обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.
24 лютого 2022 року росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення на територію України. Країна-агресор із перших днів завдає ударів по цивільному населенню та інфраструктурі.
Відповіддю на вторгнення став, зокрема, масштабний добровольчий рух. З перших годин вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини, вступаючи до лав Збройних Сил України та територіальної оборони. Десятки тисяч для цього повернулися з-за кордону. Серед тих, хто добровільно взяв у руки зброю, – відомі спортсмени, зірки, люди різних професій.
Не стала винятком і наша громада. З початком повномасштабного вторгнення в Звягельскій громаді було організовано добровольчі формування до яких увійшли майже 1300 жителів громади. Наразі у Звягелі функціонує 4 добробати, які виконують завдання із збереження та захисту територіальної цілісності України, здійснюють патрулювання, забезпечують громадський порядок під час комендантської години, беруть участь у захисті неба над Звягелем під час повітряних тривог. Сьогодні більшість добровольців вже у формі української армії продовжують захищати рідний край від загарбників.
Звягельська міська рада активно підтримує тих, хто добровільно став на службу захисту рідної землі.
Відтак, за 2 роки повномасштабного вторгнення управлінням соціального захисту населення здійснено виплат на суму понад 10 млн грн, а також за кошти місцевого бюджету закуплено матеріалів на майже 4 млн 311 тис.грн.
В День українського добровольця у нашому місті відзначили звитягу сміливців, які служать у добровольчих формуваннях Звягельщини. Міський голова Микола Боровець, начальник районної військової адміністрації Іван Туровський, голова районної ради Артур Загривий привітали добровольців з їхнім святом, вручили відзнаки та пам’ятні подарунки.
Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини.
Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
Щира подяка добровольцям, які сьогодні виконують завдання із захисту територіальної цілісності нашої Батьківщини.
Дякуємо вам за мужність і віримо в перемогу України!

Чат-бот Гаряча лінія