Всесвітній день боротьби проти раку — «Розвінчування міфів»

8 Лютого 2016, 1:50

Щороку 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, проголошений Міжнародним союзом проти раку. Цей день дає можливість підвищити інформованість про рак та підкреслити важливі аспекти, які можуть привести до позитивних змін на індивідуальному, суспільному та політичному рівнях.

Як повідомив завідувач хірургічним відділенням поліклініки КДД Валентин Сімак, у місті Новограді-Волинському та районі протягом минулого року було взято на облік 256 хворих, нині на диспансерному обліку перебуває 2016 онкохворих, у тому числі 16 дітей. Серед хворих, що потребують лікування від онкозахворювання, найбільше уражених раком шкіри — 325 осіб, раком молочної залози – 293, шлунка – 66, легень – 55, крові – 61, щитовидної залози – 81, нирок – 92. При цьому загальна кількість осіб з захворюваннями жіночих статевих органів – 442, товстого кишківника – 160.

Дуже часто причиною смерті хворого стає несвоєчасне виявлення захворювання. 2015 року кількість померлих від раку в місті та районі склала 188 осіб. Загалом в Україні щороку реєструють приблизно 170 тисяч нових випадків онкозахворювань, 85 тисяч пацієнтів від них помирають.

У боротьбі з цим захворюванням важливо не жити в полоні стереотипів. Розвінчування міфів — один з пріоритетів, встановлених у Всесвітній декларації по боротьбі за раком. Цей документ Всесвітньої організації охорони здоров’я закликає направити активні дії на зменшення глобального тягаря захворювання, збільшення обізнаності, а також інтегрування питання контролю над раком до порядку денного організацій охорони здоров’я у всьому світі.

Міф № 1. Нам не варто говорити про рак

Реальність: Розмова про рак кидає виклик негативним переконанням, відношенню і поведінці, які заважають людям звертатися до фахівців для раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань.

Міф №2. Онкологічні хвороби не мають ніяких ознак або симптомів

Реальність: Багато видів раку мають характерні ознаки і симптоми і їх виявлення на ранніх стадіях, безумовно, має багато переваг для більш раннього початку лікування.

Міф №3. Я не можу нічим допомогти в боротьбі проти раку

Реальність: Можна багато чого зробити на індивідуальному, національному та політичному рівні – третина найпоширеніших видів раку може бути попереджена.

Міф № 4. У мене немає доступу до лікарських засобів для лікування раку

Реальність: Кожна людина повинна мати доступ до медичних послуг з профілактики, догляду, раннього виявлення та лікування раку.
 

Тамара Яроменко.

Інформаційно-аналітичне видання «Поліські новини».

 

Чат-бот Гаряча лінія