Вшанували пам’ять нашого земляка Героя Небесної сотні – Олександра Балюка

20 Лютого 2024, 16:03

В День Героїв Небесної Сотні в селі Пилиповичі Звягельської громади вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності, в тому числі й нашого земляка Олександра Балюка. До його могили поклали квіти, а у селі пройшли пам’ятні заходи.

Історична довідка з Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності:
Олександр Олександрович Балюк народився 19 березня 1974 року в селі Пилиповичi Новоград-Волинського району Житомирської області.
До протестів у середмісті столиці Олександр Балюк долучився на початку 2014 року. Охороняв барикади біля будівлі Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського на вулиці Архітектора Городецького.
Уранці 20 лютого біля будівлі музичної академії почалися сутички й силовики відступили. Тоді протестувальники пішли в наступ, щоб відтіснити спецпризначенців із майдану Незалежності. Олександр разом із побратимами рушив угору вулицею Інститутською й отримав смертельне поранення у часовому проміжку між 08:58 та 09:02. Згодом слідство встановило, що стріляли з великої відстані свинцевою картеччю, яка потрапила Олександрові у груди. Зi слів очевидців, уже навіть смертельно поранений, він намагався допомогти побратимові.
Олександрові Балюку було 39 років.
Олександра Балюка поховано в його рідних Пилиповичах на Житомирщині. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Олександрові Балюку було присвоєно звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). Почесний патріарх УПЦ Філарет 4 липня 2015 року нагородив його медаллю “За жертовність і любов до України”, а верховний архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав 8 травня 2016 року відзначив почесною грамотою (посмертно). Ім’я та портрет Олександра Балюка викарбувано на тимчасовому меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві, а також на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові. 18 лютого 2016 року на фасаді Пилиповецької загальноосвітньої школи встановлено меморіальну дошку на честь Олександра Балюка.

Чат-бот Гаряча лінія