Вибори 2020: новації, які потрібно знати

5 Жовтня 2020, 9:07

25 жовтня українці обиратимуть місцеву владу різних рівнів. Постановою ЦВК №317 від 29.09.2020 року затверджено форму, колір і текст виборчого бюлетеня.

Бюлетені для голосування матимуть різний колір в залежності від органу самоврядування, до якого відбуваються вибори. Зокрема, документи матимуть таке забарвлення:

• блакитного кольору – з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної ради;

• світло-зеленого кольору – з виборів депутатів районної ради;

• світло-жовтого кольору – з виборів депутатів міської ради;

• світло-сірого кольору – з виборів депутатів районної у місті ради;

• кремового кольору – з виборів депутатів сільської, селищної ради;

• світло-рожевого кольору – з виборів сільського, селищного, міського голови.

Також серед вимоги, які встановила ЦВК – виборчі бюлетені мають бути надруковані державною мовою на однаковому папері та на одному аркуші відповідного кольору. При цьому текстова частина повинна розташовуватися лише з одного боку аркуша.

При здійсненні волевиявлення потрібно буде зробити дві дії: поставити відмітку (? або +) біля назви партії та вписати поруч номер кандидата. Список кандидатів буде опубліковано біля квадратиків для голосування.

Тому, заповнений бюлетень матиме наступний вигляд:

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ, що бюлетень без відмітки біля партії, але із відміткою за кандидата вважатиметься не дійсним. Однак, якщо виборець проголосує за партію і вирішить не голосувати за кандидата, то такий бюлетень буде дійсним і зарахується як підтримка партії.

Вносити цифри для голосування за кандидата потрібно дуже уважно.

По-перше, бажано внести максимально точний номер, який зазначено поряд з його прізвищем (наприклад: не 6, а 06; не 1, а 01 тощо). По-друге, цифри необхідно вносити у другий квадратик для позначок, який розкреслено у вигляді трафарету (наприклад: раніше так писали індекси на листівках та поштових конвертах в Україні).

 

 

Чат-бот Гаряча лінія