Випалювання сухої рослинності – злочин!

25 Квітня 2020, 8:09

Незважаючи на заборони спалювання сухої рослинності, громадяни продовжують нехтувати усіма застереженнями працівників ДСНС України та лісівників. Саме від пожеж у природних екосистемах, вогонь яких є неконтрольованим та знищує усе живе на своєму шляху, відбувається значне забруднення довкілля та погіршення родючості ґрунтів.

Як повідомляє Новоград-Волинський міськрайонний відділ УДСУ з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, з початку року на території міста Новограда-Волинського сталася 61 пожежа, 28 з яких – це займання сухої трави, сміття, чагарників на відкритих територіях, присадибних ділянках мешканців міста. Окрім шкоди для екології та забруднення атмосфери, зазначені пожежі несуть загрозу для майна, будівель та споруд громадян. Зокрема, посушливі та спекотні погодні умови, а також виникнення загоряння у вітряну погоду, сприяє швидкому розповсюдженню горіння та поширенню полум’я на приватні домогосподарства громадян.

За повідомленням інспекції благоустрою при управлінні житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради з початку 2020 року станом на 24 квітня складено 20 адміністративних протоколи за спалювання сміття, опалого листя, відходів рослинного походження тощо та надано 50 попереджень. Протягом 2019 року таких адмінпротоколів було складено 104.

Нагадаємо, що 13 квітня 2020 року на позачерговому засіданні парламент збільшив штрафи за спалювання сухої рослинності в екосистемах України.

??Адміністративні штрафи:
? за випалювання сухої трави до 6120 гривень для звичайних громадян і до 21 420 гривень для посадових осіб;
? за знищення рослинності заповідного фонду — штраф 12 240 гривень для звичайних громадян та 30 600 гривень для посадових осіб.

?? Кримінальна відповідальність:
? за знищення чи пошкодження об’єктів рослинного світу вогнем — штраф до 153 тисяч гривень чи обмеження волі терміном від 2 до 5 років, або ж позбавлення волі на той самий термін;
? за забруднення атмосферного повітря – штраф до 61 200 гривень чи обмеження волі терміном до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади або ж займатися певною діяльністю на той самий термін чи без цього.

Шановні новоград-волинці! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Про виявлення фактів порушення на території міста повідомляйте в інспекцію благоустрою за тел.: (04141) 3-01-90, а також надавайте зафіксовані фотофакти на електронну пошту: inspector16@ukr.net.

Звертаємося до кожного громадянина з проханням бути свідомими – берегти природу, людські життя та цінувати працю й тих, хто протистоїть смертельній небезпеці заради порятунку інших.

Оксана Талько, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія