Як забезпечити якісне управління багатоквартирним будинком

15 Березня 2023, 15:36

Як уже наголошувалося, будинки, в яких створено ОСББ, також можуть залучити управителя, уклавши з ним договір про надання послуги з управління будинком, розроблений на основі Типового договору про надання послуги з управління будинком, або співпрацювати із суб’єктами, що виконують функції з управління будинками (як управляючими компаніями, так і ФОПами), для замовлення окремих послуг або робіт.

Уклавши договір з управителем або підрядником на надання окремих послуг, ОСББ залишається діючою юридичною особою та не звільняється від виконання своїх основних прав і обов’язків. Залишаються чинними та виконують свої повноваження статутні органи ОСББ, загальні збори й надалі розглядають питання, які належать до їх компетенції.

Таким чином, враховуючи переваги створення ОСББ, зокрема можливості  термомодернізації будинку із залученням грантів Фонду енергоефективності України Програми «Енергодім», співвласникам варто створювати ОСББ незалежно від того, чи готові вони здійснювати управління будинком шляхом самозабезпечення, адже в них завжди є можливість співпрацювати з професіоналом — упра­вителем багатоквартирного будинку. © Посібник у рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України», що впроваджується Міжнародною фінан­совою корпороцією (IFC, Група Світового банку).

Про статус і кому підпорядковується ОСББ йшлося  у публікації 19.12.2022 за посиланням https://info.nvrada.gov.ua/yakyj-maye-status-ta-komu-pidporyadkovuyetsya-osbb/

Сподіваємося, що публікації які були на тему управління багатоквартирним будинком для Вас були корисними та змістовними. Для з’ясування питань, які Вас хвилюють щодо управління багатоквартирним будинком та висвітлення в подальшому актуальних тем у цій рубриці, пропонуємо пройти опитування за посиланням: https://forms.gle/DejuZXAXamd1ahTP9

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія