Якою має бути ветеранська політика у Звягельській громаді – вирішувати самим ветеранам, ветеранкам та членам їх родин

5 Січня 2024, 15:13

З метою почути з «перших вуст», що громада може зробити для ветеранів, які можливості потрібно створити для їх реінтеграції у цивільне життя, які питання є найбільш болючими та проблемними – керівництвом Звягельської громади було ініційовано зустріч з ветеранським активом та громадськістю.

«Дана зустріч є дуже цінною, адже нам важливо знати, що турбує наших ветеранів, які питання потребують вирішення, як правильно побудувати ветеранську політику на рівні громади аби кожен з вас відчував нашу вдячність, турботу і підтримку», – зазначив у вітальному слові міський голова Микола Боровець.
Серед ветеранів війни, які взяли участь у зустрічі – діючі військовослужбовці, які продовжуть службу у лавах ЗСУ, звільнені за станом здоров’я у зв’язку з важкими пораненнями, психологи, представники ветеранського підприємництва, фахівці реабілітації, спортивної галузі. Також того дня до міста завітали представники ГО «Центр реабілітації та соціалізації ветеранів «ТіХтоПройшовКрізьВогонь» з м.Житомира. Активну участь у обговоренні взяли члени родин загиблих захисників, військовополонених, а також міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України.
Кожен поділився власним досвідом, висловив своє бачення як зробити нашу громаду комфортною для ветеранів, які першочергові проблеми слід вирішувати, аби повага та пошана, вдячність до кожного захисника і захисниці була не лише на словах, а й на ділі, у свідомості та вчинках кожного звягелянина.
До спілкування з ветеранами, ветеранками та членами їх родин долучилися заступниця міського голови Ірина Гудзь, заступник голови Звягельської РВА, ветеран війни Олег Зубовський, начальниця управління соціального захисту населення Звягельської міської ради Лілії Хрущ, начальниця відділу по роботі з ветеранами УСЗН Звягельської міської ради Алла Виговська та начальниця відділу з питань ветеранської політики Звягельської РВА Наталія Максимчук.
Йшлося про необхідність забезпечити інформаційну доступність наявних можливостей та послуг для ветеранів, актуальність психологічної та психіатричної допомоги, створення бази для спортивної реабілітації, розширення медичних послуг та соціального супроводу родин ветеранів, підтримку ветеранського бізнесу, ветеранських ініціатив, доступність громадської інфраструктури.
Нам важлива думка кожного! Тому, висловлені ідеї та пропозиції стануть основою місцевих ініціатив, а також увійдуть до проєкту Комплексної програми підтримки ветеранів війни та членів їх сімей у Звягельській громаді, яка розглядатиметься та затверджуватиметься депутатами Звягельської міської ради на черговій сесії.
Висловлюємо щиру подяку кожному і кожній ветеранці та ветерану, членам їх родин, завдяки яким зустріч відбулася. Особливо цінно було отримувати ваші фідбеки – щирі, налаштовані на конструктив та позитив, попри те, що жорстка війна триває, попри біль і пережите кожним…
Не забуваємо – Україна є, кожен з нас є завдяки нашим воїнам-захисникам!
Обговорення та напрацювання напрямків ветеранської політики триває.
Шануймося!

Ветеранський простір Звягеля

Окремі фото з офіційної сторінки Звягельської РВА

Чат-бот Гаряча лінія