Юлія Бондаренко: «Особливу увагу – безпеці громадян!»

9 Грудня 2015, 4:40

Справжньою несподіванкою для територіальної громади міста стало введення у міській раді нової посади заступника міського голови – з питань взаємодії та координації роботи із правовими, силовими структурами і судовою гілкою влади. Ще на громадських слуханнях, що відбулись 13 листопада у Палаці культури імені Лесі Українки, перед присутніми постала струнка чарівна молода жінка, котра виклала своє бачення і програму майбутньої роботи. Не дивлячись на досить молодий вік, Юлія Олександрівна Бондаренко має загальної вислуги у Службі безпеки України 17 років, 12 із яких – у зовнішній розвідці, нагороджена медаллю «15 років сумлінної служби», військове звання – капітан.

Її кандидатуру підтримали на першій сесії майже всі новообрані депутати, і вже два тижні минуло, як Юлія Бондаренко приступила до виконання своїх обов’язків. Враховуючи загальний інтерес новоград-волинців до членів команди новообраного міського голови В. Весельського, ми й узяли у неї це інтерв’ю.

– Юліє Олександрівно, Ви – людина нова у нашому місті. Тож нашим читачам хочеться докладніше познайомитися з Вами.

– Взагалі-то я, як і мої батьки, народилася у Новограді-Волинському. Тут жили мої дідусь і бабуся, котрими дуже горджуся. Дідусь – Микола Данилович Колмаков – був учасником бойових дій Великої Вітчизняної війни, мав багато військових нагород, відома у древньому Звягелі особистість. На жаль, він уже пішов за межу вічності, проживши 91 рік! А я часто приїздила до них у гості, на канікули, тож вважаю Новоград-Волинський своєю малою батьківщиною. Я вчилась у дідуся мужності, відданості рідному краю, і усьому найкращому, що є в мені, зобов’язана йому, бабусі і своїм батькам.

Тато, Олександр Григорович, полковник СБУ, довгий час служив у Івано-Франківську, потім – за кордоном, а врешті закінчив службу у Києві. Там моя сім’я і живе. Маю прекрасну донечку-першокласницю – семирічну Віолетту – найбільшу гордість у житті. Я сама – кандидат у майстри спорту України з фітнесу, взагалі люблю спорт. Впевнена, що саме спорт тримає у тонусі, організовує, виховує. Мій батько має три вищі освіти і тричі майстер спорту України – з п’ятиборства, стрільби та плавання. До речі, і зараз виступає на змаганнях серед ветеранів і виборює призові місця, хоч йому в цьому році виповнилось шістдесят. А донечка плаває із п’яти місяців, професійно займається гімнастикою (має уже перший юнацький спортивний розряд), грає на фортепіано і навчається в англійській школі. Наступного року почне вивчати ще й німецьку. Тож вірю – виросте сильною людиною. Знаю це й по собі, коли навіть за нелегких життєвих обставин не переставала бігати, плавати, займатися дайвінгом… Це й рятувало.

Я закінчила школу зі срібною медаллю і вступила до Академії СБУ. Маю дві вищі освіти. За спеціальністю – референт-перекладач із англійської та німецької мов. Останні п’ять-шість років працювала на керівних посадах, де у колективі було до двадцяти і більше працівників. А, враховуючи специфічність діяльності, маю солідний досвід керівної роботи.

– З усього видно, що Ви, Юліє Олександрівно, цільна натура, яка знає, чого хоче від життя. Тож у цьому аспекті хотілося б  дізнатися, що саме входитиме до Ваших безпосередніх обов’язків на посаді заступника міського голови. Адже одним із основних пунктів передвиборчої програми Віктора Весельського була боротьба з корупцією. Тож як Ви діятимете?

– Беручи до уваги надзвичайні події, що сьогодні відбуваються у державі, реформування органів внутрішніх справ у новий центральний орган виконавчої влади – національну поліцію, виникає нагальна необхідність більш тісної взаємодії міської влади з правоохоронними структурами та безпосередньою громадою міста для посилення громадської безпеки і громадського порядку. Міський голова Віктор Весельський уже розпочав, як і обіцяв, щотижневі зустрічі з керівниками силових структур. Ми аналізуємо стан ситуації у місті для прийняття відповідних рішень щодо протидії злочинності, забезпечення законності і правопорядку, дотримання прав і свобод громадян. Вживатимемо широкомасштабні заходи у справі боротьби з корупцією у всіх сферах життєдіяльності Новограда-Волинського. А це і буде відновленням довіри мешканців міста до місцевої влади.

Тут, до речі, треба зауважити, що у справі боротьби з корупцією люди повинні й самі нам сприяти тим, що перестануть давати хабарі. Такими діями також зупинятимуть цей негативний процес. А якщо хтось вимагає від них хабарів, необхідно звертатися до силових структур, і тоді вирішуватимемо у законодавчому, правовому полі.

Після результатів комплексного вивчення криміногенного становища, у місті буде проведено спільні організаційні й практичні заходи органів місцевого самоврядування і правоохоронних органів щодо запобігання та недопущення розповсюдження наркотичних засобів і нелегальної зброї. У своїй діяльності ми враховуємо всі реалії життя. А тому особливу увагу будемо приділяти таким важливим питанням, як захист інтересів і прав учасників АТО й членів їхніх сімей. У цьому плані вже почала співпрацювати з військовим комісаріатом (військовий комісар Сергій Канюка). Під час проведення сьомої хвилі мобілізації спільно працюватимемо задля забезпечення виконання законодавства про військовий обов’язок. Уже розробляємо спільну програму з поширення патріотизму серед молоді у навчальних закладах. Нині це дуже актуально.

Окремо вважаю за доцільне виділити заходи щодо цілеспрямованої роботи із ліквідації стану дитячої злочинності та правопорушень серед неповнолітніх.

– Як конкретно плануєте боротися з цими проявами і взагалі зі злочинністю у місті?

– Кілька років тому в Новограді-Волинському було встановлено камери відеоспостереження у людних місцях. Але у зв’язку з тим, що потім на це кошти з бюджету не виділяли, роботу припинили. Нині ми плануємо продовжити цю практику. Разом із заступником начальника поліції Павлом Коптійчуком розробляємо спільні заходи стосовно боротьби зі злочинністю, і також щодо встановлення відеокамер у громадських місцях, закладах розваг – кафе, ресторанах, дискотеках, а треба було б – і на кожному багатоквартирному будинку. І обов’язково камери треба об’єднати у спільну мережу, щоб черговий відділу поліції міг спостерігати за всіма об’єктами. Думаю, для цього гроші у місцевому бюджеті знайдуться. Адже це дасть можливість не тільки зменшити прояви злочинності, а й сприятиме швидкому їх розкриттю. Крім того, враховуючи нестабільну ситуацію у світі (теракти, різні військові дії), це також додасть впевненості для безпеки громадян міста.

– Ваші перші кроки на посаді заступника міського голови?

– Взагалі я почала працювати ще у виборчому штабі Віктора Весельського. І побачила в ньому настільки внутрішньо сильну людину, яскраву особистість, котра заряджає усіх і все навколо своєю енергетикою. За своє життя я зустрічаю тільки удруге таку людину, котра постійно працює у режимі так званого «нон-стопу». Це дуже важко, але така риса, як праця заради добробуту громади – це вже у Віктора Леонідовича, як кажуть, у крові. Якби у нас більше було таких людей, ми б уже давно всі жили набагато краще.

А мої перші кроки – це, до речі, вже на другий день після мого затвердження на сесії міської ради сьомого скликання – комплексна перевірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту організації роботи з питань техногенної та пожежної безпеки. Її провели у ЗОШ № 7 із представниками з Києва і Житомира. Тоді влаштували в одному із класів школи навчальну пожежу і показали дії колективу та всіх необхідних служб при цьому. Треба сказати, дуже чітко спрацювали і медична служба, і поліція, і пожежні. Усе провели взаємопов’язано, злагоджено. Навіть керівник комісії з Києва відзначив таку гарну підготовку.

Після завершення навчань разом із членами комісії побували ще й на підприємстві «Церсаніт», а тоді показали місто і, звичайно, музей Лесі Українки. Гості були вражені ставленням до збереження пам’яті про всесвітньо відому поетесу.

Отже, як бачите, моя основна функція у діяльності – взаємозв’язок усіх служб – правових, силових для головної мети – безпеки громадян міста. Ще хочу звернути увагу і на таке важливе питання, як екологічна безпека міста. Через це вважаю за необхідне розробити і реалізувати комплекс заходів для поліпшення екологічної ситуації.

– Словом, у Вас дуже широке коло питань, яке доведеться курирувати. А як потрапити до Вас на прийом у разі необхідності?

– Я особисто вестиму прийом громадян і розгляд заяв із питань, що безпосередньо стосуються моїх функціональних обов’язків. У своїй діяльності керуюсь Конституцією України, законами України, нормативними актами Президента України і Кабінету міністрів України, рішеннями та регламентами міської ради і такими життєвими принципами, як чесність, законність, порядність, справедливість, відповідальність, цілеспрямованість і професіоналізм.– На Вас і справді покладено велику відповідальність. Тож бажаю успіхів у цій нелегкій, але такій необхідній для людей діяльності.

Інтерв’ю вела Тетяна КОЗЛОВА.

 

Чат-бот Гаряча лінія