За рік працевлаштовано три тисячі безробітних

25 Березня 2016, 9:22

«Ті, хто прагне працювати і чесно забезпечувати свою сім’ю – роботу знаходять. Це моє багаторічне спостереження, адже у Новоград-Волинському міському центрі зай-нятості працюю з моменту його створення – 25 років». Таку думку висловив керівник новоград-волинської філії Державної служби зайнятості. Як уже повідомлялося у нашій газеті, Новоград-Волинський міський центр зайнятості працює не лише над програмою працевлаштування населення, нещодавно було представлено проект Стратегії модернізації та розвитку самої Державної служби зайнятості. Теми безробіття, отримання статусу безробітного, зачіпають багатьох, багато кому доводиться звертатися до фахівців центру. Саме тому ми вирішили В. А. Сербіна, директора МЦЗ, запросити до розмови.

– Вікторе Андрійовичу, які проблеми найактуальніші для працівників центру на сьогодні?

– На чільному місці, як і раніше, залишається надання комплексу послуг безробітному населенню та роботодавцям. Пріоритетний напрямок – залучення працездатного громадянина до трудової діяльності, зменшення терміну його перебування у статусі безробітного.

– Скільки жителів міста та району отримали статус безробітного торік?

– У 2015 році до міського центру зайнятості у пошуках роботи звернулося 6030 осіб, статус безробітного отримали 3771, міського населення – 2276, решта відповідно жителі району.

– Хто входить до названої кількості безробітних, які категорії населення можна виділити?

– Із названої загальної кількості безробітних 2261 особа – жінки, чоловіків приблизно(!) удвічі менше (1510). 1427 безробітних жінок – мешканки міста, 834 проживають у селах. Молодь до тридцяти п’яти років від загальної кількості безробітних складає 1786 осіб.

– Які були професії у цієї кількості громадян?

– Серед зареєстрованих безробітних робітничі професії мають 48 %, службовців – 39 %, 13 % – без професії. Потрібно відзначити, що 1350 осіб належать до категорії соціальновразливих безробітних, наприклад, 198 осіб – інваліди.

– Скільки населення було протягом минулого року працевлаштовано?

– Понад три тисячі, якщо бути точним 3048 громадян, мешканців міста з них – 1782, сільського населення – 1266.

– Які організації чи підприємства у 2015 році найактивніше набирали на роботу?

– У нас таких цілий перелік: Центр поштового зв’язку – 72 особи, ПрАТ ВКФ «Леся» – 70, КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» – 65, Новоград-Волинське міськрайТМО – 51, ТОВ «Ековудус» – 44, ТОВ «Нові ласощі – Житомир» – 43, ТОВ «Новоград-Волинські шляхи» – 41, ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез» – 28, ПАТ «Новоград-Волинськсільмаш» – 25, ПП «Меблева фабрика «Мірт» – 22, ПП «Будівельна фірма «Крот» – 20, ТОВ «Новоград-Волинськтранссервіс» – 20, ТОВ ВО «Техна» – 18 осіб.

– Районна державна адміністрація в особі голови В. В. Михнюка та заступника Н. В. Даниленко приділяють багато уваги працевлаштуванню сільського населення. Які сільські ради найактивніше співпрацюють з центром зайнятості?

– Хочу відзначити Новороманівську, Чижівську, Наталівську, Ярунську, Токарівську, Пилиповицьку, Суслівську, Гульську, Косенівську сільські ради. До цих активних помічників потрібно додати ТОВ «Агросоюз», ФГ «Аделаїда», СТОВ «Злагода», ТОВ «Бетек», ПОСП «Світоч» та Комунальне підприємство Наталівської сільської ради. Допомога полягає в організації громадських та інших видів робіт тимчасового характеру, що дозволяє безробітним отримати гроші. Корисною є така співпраця і для тих, хто надає роботу, адже наш центр опікується потребами і шукачів роботи, і роботодавців.

– Яку частку в працевлаштування населення торік внесли підприємства, розташовані на території району?

– Для прикладу можу назвати ТОВ «Церсаніт Інвест», яке прийняло на роботу 253 особи, ТОВ «Новоград-Волинський льонозавод» – 32, ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК» – 20. Перелік можна продовжувати, але хочу відзначити співпрацю з ДП «Новоград-Волинське ДЛМГ» (очолює С. А. Нусбаум), де торік працевлаштувалося 99 осіб. Степан Антонович, що для мене особливо важливо, допомагає у працевлаштуванні демобілізованих учасників АТО. Я встиг переконатися, що робить він це не лише тому, що є депутатом обласної ради, а насамперед за велінням совісті.

– Залучення безробітних до відкриття власної справи. Чого досягнуто у цьому напрямку?

– Розвиток малого та середнього бізнесу є вирішальним у забезпеченні добробуту українських родин. Щоб відповісти на це запитання, почну не з семінарів та роз’яснювальної роботи (хоча вони проводяться систематично), а з коштів. З Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для організації підприємницької діяльності у Новограді-Волинському торік використано 293 тисячі гривень. Людина, яка отримала статус безробітного, має право отримувати кошти не щомісяця, а одразу суму за рік. Зрозуміло, що для цього потрібно прорахувати свої можливості й зареєструватися як приватний підприємець. Якщо ми бачимо в людині потенціал – допомагаємо, використовуючи усі свої можливості. 18 безробітних громадян торік скористалися нашими послугами і тепер мають власний бізнес.

– Нарешті ми дійшли до нових можливостей центрів зайнятості. Чому в Україні розроблено проект Стратегії модернізації та розвитку державної служби зайнятості?

– Причина очевидна – вимоги часу, орієнтація на європейський рівень. Для стислого і яскравого прикладу скажу, що пілотним проектом передбачено «електронні кабінети» шукача роботи та роботодавця. Одразу зрозуміло, що йдеться про модернізацію персонального та масового електронного інформування. Це означає максимально широкий доступ до нашої інформації для шукачів роботи та спеціалістів без відвідування центрів зайнятості. Це лише один із заходів, передбачених Стратегією, загалом доступність, зручність, зрозумілість – ось, що є кінцевою метою нашої роботи.

Розмову вела Ярина ЯВІР.

Фото – редакції газети.

Новоград-Волинська міськрайонна офіційна громадсько-політична газета „Лесин край“.

 

Чат-бот Гаряча лінія