За участі заступниці Міністра освіти і науки України Віри Рогової відбулася обласна онлайн нарада щодо створення безпечних умов у навчальних закладах Житомирської області

4 Серпня 2022, 15:27

3 серпня за участі заступниці Міністра освіти і науки України Віри Рогової відбулася обласна онлайн нарада щодо створення безпечних умов у навчальних закладах Житомирської області, яку провів голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталії Бунечко.

Участь у нараді взяли Новоград-Волинський міський голова Микола Боровець та начальник управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради  Тетяна Ващук.

Зазначалося, що на Житомирщині напередодні нового навчального року на обладнання укриттів у школах виділили 26 мільйонів гривень. 70% навчальних закладів області вже мають необхідні укриття. За місяць, що лишився до 1 вересня, необхідно визначитись з безпекою учнів в решті закладів.

Громадам, які ще активно не включились у цей процес, слід розуміти, що навчання розпочнеться офлайн виключно у тих закладах освіти, які матимуть належно облаштовані укриттями. Необхідно підключати до цього усі можливі ресурси, зокрема й допомогу бізнесу та благодійників. Зараз працівники ДСНС, разом з представниками галузі освіти, продовжують перевіряти усі школи й садочки на готовність до навчального сезону, – зазначив голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Під час наради йшлося, що укриття повинно розташовуватися у складі основної будівлі навчального закладу або у безпосередній близькості до нього – до 100 м. У разі повітряної тривоги учні та вчителі повинні мати змогу якомога оперативніше дійти до нього. Керівники закладів мають укласти угоди з підприємствами та організаціями, які розташовані поруч зі школами та мають укриття, які можна буде використовувати для убезпечення дітей під час повітряних тривог. Наразі є рекомендація щодо розділення освітнього процесу на декілька змін, якщо в укритті не вистачатиме місця на всіх учнів або студентів.

Приведення до ладу власних укриттів, або укладення відповідних договорів потрібно завершити до 20 серпня. До початку вересня рішення про можливість навчання у класах кожної зі шкіл прийматиметься виходячи з готовності закладу до безпечної роботи в умовах війни.

Також зазначалося, що батьки матимуть можливість обрати будь-яку форму навчання для своєї дитини.

Також заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова в рамках робочого візиту ознайомилися зі створенням безпечних умов у навчальних закладах ряду навчальних закладів області.

«Маю відмітити, що на Житомирщині створення безпечних умов у навчальних закладах йде за планом. Адже основною метою є перетворення кожного закладу освіти на територію безпеки — це головна складова будь-якого навчання», — наголосила Віра Рогова.

Йшлося про те, що створення максимально безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу є наразі пріоритетним завданням для усіх гілок влади та освітян.

За інформацією Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА, нині в усіх 66 територіальних громадах Житомирщини триває робота комісій з обстеження закладів освіти, до яких залучені усі відповідальні сторони за підготовку закладів освіти до нового навчального року: представники місцевих органів управління освітою, фахівці місцевих підрозділів ДСНС, Нацполіції, фахівці із питань цивільного захисту.

Навчання у форматі офлайн з 01 вересня зможуть розпочати лише ті заклади освіти, в яких будуть створені безпечні умови для перебування усіх учасників освітнього процесу.

Розглядається кілька сценаріїв освітнього процесу: очний (змінний), змішаний і дистанційний формат.

Довідково. На сьогодні мережа закладів освіти Житомирської області налічує 1321 заклад, у тому числі: 570 закладів загальної середньої освіти, 642 заклади дошкільної освіти, 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 29 закладів вищої та фахової передвищої освіти, 62 заклади  позашкільної освіти.

Станом на 01.08.2022 835 закладів освіти області або 68,8 % від загальної кількості мають укриття різного типу (сховища, протирадіаційні, найпростіші тощо).

На роботи в укриттях закладів освіти Новоград-Волинської МТГ з бюджету громади виділено 5,5 млн грн. Тривають ремонтні роботи, зокрема будівельники монтують систему вентиляції повітря, освітлення, водопостачання та водовідведення, будують санвузли, облаштовують додаткові евакуаційні виходи, проводять всі необхідні роботи, щоб укриття відповідали всім передбаченим технічним нормам.

 

За матеріалами Житомирської ОВА

 

Чат-бот Гаряча лінія