Забруднювачі навколишнього середовища мають бути притягнуті до відповідальності

24 Березня 2017, 7:36

Одним із проблемних питань в житлово-комунальній галузі залишається вилив рідких відходів із приватних домоволодінь на територію загального користування міста, а також несанкціонований  злив нечистот у непризначених для цього місцях приватними підприємцями,  які займаються відкачуванням та вивезенням їх із територій домоволодінь та підприємств.

Це у свою чергу, завдає шкоди як екології, так і значного збиту комунальному підприємству, оскільки скид стоків здебільшого відбувається  в каналізаційні мережі, що може спричини утворення заторів на мережах, і виникнення аварійних ситуацій. Також значна концентрація таких стоків в одному місці може вплинути на роботу каналізаційної системи. Часто перевізники не санкціоновано скидають стоки у водойми та в лісосмугу, де влітку відпочивають люди, в поля де хтось садить городину… Ці  стоки здатні завдати непоправимої шкоди не тільки навколишньому середовищу, а й здоров’ю людей.

Відповідно до чинного законодавства України, зокрема ст. 17 Закону України «Про відходи» та ст. 152 КУпАП, за дане порушення передбачена адміністративна відповідальність. На порушників накладається стягнення у вигляді штрафних санкцій: на фізичних осіб від 340 до 1360 грн. та на юридичних осіб від 850 до 1700 грн. 

У Новограді-Волинському вивезенням рідких відходів займається комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради „Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства“  та приватні підприємці, які мають спецтехніку та заключили договори з ВУВКГ.

Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 22.07.2009 №270 „ Про впорядкування відносин між Виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства і перевізниками  усіх форм власності, що надають послуги з вивезення рідких відходів“ встановлено одне місце скиду рідких стоків – зливову станцію на вул. Олейнікова, 49 в районі головної каналізаційної станції (ГКНС)  та затверджено маршрут проїзду перевізників до зливової станції вулицями Леваневського, Герцена(автопарк), Олейнікова, ГКНС.

Управління житлово-комунального господарства енергозбереження та комунальної  власності міської ради  звертається до новоград-волинців якщо ви помітили, що АС- машина здійснює несанкціоноване скидання стоків у центральну каналізаційну мережу, водойми, лісосмуги – фотографуйте та знімайте на відео. Зафіксовані фотофакти порушень ви можете надати в каб. 49 Будинку рад або у відділ поліції.

Якщо ми хочемо дбати про природу, не ризикувати життям і здоров’ям своїм і тих, хто живе поряд, мусимо зробити все для того, щоб перевізники рідких нечистот працювали не порушуючи законодавство  та скидали стоки у відведене для цього місце, врешті, щоб закон виконувався, а не порушувався.

Відділ благоустрою управління житлово-комунального

господарства, енергозбереження та комунальної власності

міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія